Edukacja

Na naukę nigdy nie jest za późno

„W moim wieku już niczego się nie nauczę”. „Jestem już na to za stary”. Takie oraz inne wymówki często słyszymy od ludzi, którzy może i chcieliby zacząć naukę języka obcego, ale uważają, że już i tak nic nie zrozumieją. Jest to wielki błąd, ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno i można ją zacząć w każdym wieku.

Każda pora jest dobra, aby zacząć

W naszych czasach nieznajomość języka obcego jest naprawdę dużym problemem. Nie tylko ze względów zawodowych, ale również osobistych – coraz więcej ludzi wyjeżdża za granicę, w poszukiwaniu lepszego życia, zakładają rodziny i osiadają tam już na stałe. Zostawiają tu rodziców, rodzeństwo i innych krewnych, którzy z czasem zaczynają mieć problemy z komunikowaniem się z dziećmi, które przyszły na świat już w innym kraju. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które dorastały w innych czasach i nigdy nie miały kontaktu z językiem angielskim. Dla nich taka bariera językowa jest wyjątkowo uciążliwa, ponieważ ogranicza im swobodne komunikowanie się z najbliższymi. Na naukę nigdy nie jest za późno, więc każda pora jest odpowiednia, aby zacząć przyswajać angielskie zwroty i słówka.

Jak zacząć naukę?

Jeśli już ktoś zdecyduje się na naukę języka obcego, to nie warto odkładać tej decyzji w czasie, ale od razu sięgnąć po książki. Metod jest wiele, ale dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z językiem obcym, najlepszą decyzją będzie podjęcie nauki w szkole językowej. Najlepiej rozejrzeć się za odpowiednią placówką i wybrać kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Wykwalifikowani lektorzy pomogą zacząć naukę od podstaw, a zajęcia z ludźmi na podobnym poziomie nie będą takie krępujące.

Motywacja to podstawa

Przyjęło się stwierdzenie, że to dzieci najszybciej się uczą, najłatwiej przyswajają wiedzę i uczą się nieświadomie. I jest to jak najbardziej prawdziwe, ale nie oznacza, że osoby starsze z góry są na straconej pozycji. Wystarczy odpowiednia motywacja, chęci do nauki i z łatwością przyswoją wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w praktyce np. podczas spotkań z bliskimi. Osoby starsze są więc w o tyle lepszej sytuacji niż dzieci, że uczą się dobrowolnie. Dla nich nauka to nie obowiązek, ale sposób na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu.

Dodaj komentarz