Na naukę nigdy nie jest za późno

„W moim wieku już niczego się nie nauczę”. „Jestem już na to za stary”. Takie oraz inne wymówki często słyszymy od ludzi, którzy może i chcieliby zacząć naukę języka obcego, ale uważają, że już i tak nic nie zrozumieją. Jest to wielki błąd, ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno i można ją zacząć w każdym wieku.

Każda pora jest dobra, aby zacząć

W naszych czasach nieznajomość języka obcego jest naprawdę dużym problemem. Nie tylko ze względów zawodowych, ale również osobistych – coraz więcej ludzi wyjeżdża za granicę, w poszukiwaniu lepszego życia, zakładają rodziny i osiadają tam już na stałe. Zostawiają tu rodziców, rodzeństwo i innych krewnych, którzy z czasem zaczynają mieć problemy z komunikowaniem się z dziećmi, które przyszły na świat już w innym kraju. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które dorastały w innych czasach i nigdy nie miały kontaktu z językiem angielskim. Dla nich taka bariera językowa jest wyjątkowo uciążliwa, ponieważ ogranicza im swobodne komunikowanie się z najbliższymi. Na naukę nigdy nie jest za późno, więc każda pora jest odpowiednia, aby zacząć przyswajać angielskie zwroty i słówka.

Jak zacząć naukę?

Jeśli już ktoś zdecyduje się na naukę języka obcego, to nie warto odkładać tej decyzji w czasie, ale od razu sięgnąć po książki. Metod jest wiele, ale dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z językiem obcym, najlepszą decyzją będzie podjęcie nauki w szkole językowej. Najlepiej rozejrzeć się za odpowiednią placówką i wybrać kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Wykwalifikowani lektorzy pomogą zacząć naukę od podstaw, a zajęcia z ludźmi na podobnym poziomie nie będą takie krępujące.

Motywacja to podstawa

Przyjęło się stwierdzenie, że to dzieci najszybciej się uczą, najłatwiej przyswajają wiedzę i uczą się nieświadomie. I jest to jak najbardziej prawdziwe, ale nie oznacza, że osoby starsze z góry są na straconej pozycji. Wystarczy odpowiednia motywacja, chęci do nauki i z łatwością przyswoją wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w praktyce np. podczas spotkań z bliskimi. Osoby starsze są więc w o tyle lepszej sytuacji niż dzieci, że uczą się dobrowolnie. Dla nich nauka to nie obowiązek, ale sposób na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu.