Edukacja

Klikasz i wiesz – E-repetytoria maturalne

Któż nie zna słów słynnej piosenki: „Już za rok matura”? Bez względu na to, czy do egzaminu dojrzałości pozostał tylko rok, czy też kilka miesięcy, serwis zdasz.to sprawi, że nauka stanie się łatwa i interesująca, a co najważniejsze, przyniesie zadowalające rezultaty.

Z wiedzą w głowie i spokojem w sercu
Myśl o maturze wcale nie musi wywoływać zimnych dreszczy! Istnieje skuteczna recepta na szkolne obawy i zmartwienia. Serwis zdasz.to nie pozostawia uczniów samym sobie. Dzięki elektronicznym kursom uczniowie szkół średnich oraz tegoroczni abiturienci, zyskują dostęp do starannie przygotowanych arkuszy, umożliwiających w efektywny i, co ważne, przyjemny sposób, przygotowanie do egzaminu zwieńczającego edukację. Łatwy sposób powtarzania materiału, diagnoza braków edukacyjnych i możliwość szybkiego ich uzupełniania – kursy online zapewniają owocną naukę, przebiegającą w luźnej atmosferze, pozbawionej niepotrzebnego napięcia i stresu.

Nowocześnie i skutecznie
Narzędzie oparte o nowoczesne technologie sprawia, że zdobywanie wiedzy i rozwijanie niezbędnych kompetencji odbywa się w sposób intuicyjny i naturalny dla młodego człowieka.
Platforma edukacyjna zdasz.to wspiera wysiłki maturzysty, dostarczając mu:

  • usystematyzowaną wiedzę;
  • zróżnicowane pod względem tematycznym zadania, przygotowane przez specjalistów ze swojej dziedziny;
  • wysokiej jakości treści o dużych walorach merytorycznych;
  • ćwiczenia o różnym stopniu trudności;
  • repetytoria opracowane pod kątem wymagań okręgowych komisji egzaminacyjnych;
  • odpowiedzi do zadań, a także klucze do arkuszy maturalnych, dzięki którym uczeń po samodzielnie wykonanej pracy może sprawdzić poprawność własnych wyników.

Niezawodnie od wielu lat
O skuteczności kursów przygotowanych przez ekspertów zdasz.to świadczą sukcesy edukacyjne, a także wypowiedzi osób, które w przeszłości rozwiązywały udostępnione na stronie arkusze. Dzięki systematycznemu korzystaniu z serwisu, Jakub z Warszawy – obecnie student pierwszego roku polonistyki – może z sentymentem i bez lęku mówić o czasie przygotowań do matury:
„W szkole korzystaliśmy z repetytorium ZDASZ.TO, a w domu czytałem lektury i regularnie powtarzałem zagadnienia, które miały się pojawić na maturze. Codziennie wieczorem poświęcałem dwie godziny na utrwalanie tematów, które uznałem za ważne. To, czego dowiedziałem się na lekcji, powtarzałem w domu z repetytorium lub na zdasz.to.”

Zupełnie inną ścieżkę kształcenia wybrała Ola z Lublina, studentka I roku matematyki. To, co łączy obu rozmówców, to doświadczenia związane z przygotowywaniem do egzaminu dojrzałości. Ola korzystała z repetytorium maturalnego w wersji drukowanej, systematyzując zdobyte umiejętności poprzez rozwiązywanie zadań za pomocą kursów online.
„Z repetytorium ZDASZ.TO uczyłam się do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym. Do książki dołączony jest kurs online z dużą liczbą zadań. Repetytorium bardzo mi pomogło, czasem po prostu miałam ochotę zmienić coś podczas nauki i z książki przenosiłam się na komputer. Najczęściej uczyłam się tak, że uczyłam się z książki wzorów, a zadania i arkusze maturalne rozwiązywałam na zdasz.to.”

Znak jakości
Zarówno z perspektywy dawnych uczniów, dziś szczęśliwych studentów uczelni wyższych, jak i z punktu widzenia doświadczonych nauczycieli, narzędzia elektroniczne w efektywny sposób wspierają tradycyjne metody nauczania, sprawdzając się również wśród nieco młodszych uczniów, przed którymi stoi wyzwanie w postaci egzaminu gimnazjalnego.
„Repetytorium WSiP przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego warto zarekomendować do pracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom. W jednej publikacji znajdują się bowiem podstawowe wiadomości oraz zadania o różnym stopniu trudności. Szczególnie starannie dobrano zadania zamknięte, a wśród nich zadania wielokrotnego wyboru, typu prawda – fałsz, zadania z wyborem odpowiedzi i jej uzasadnienia oraz z oceną prawdziwości informacji i wyborem uzasadnienia tej oceny.”
Anna, doświadczona nauczycielka i egzaminatorka, Kraków

Na zalety wynikające z usystematyzowanej wiedzy i różnorodnych zadań wskazuje Danuta – nauczycielka biologii z Poznania. „Oprócz treści o wysokiej wartości uczniowie otrzymują wsparcie w postaci kursu online dołączonego do książki. Publikacja dostarcza wiedzę i doskonali umiejętności wymagane na maturze. Zawiera odpowiedzi do zadań oraz klucz do arkuszy maturalnych. Repetytorium jest warte polecenia szczególnie dla uczniów samodzielnie przygotowujących się do egzaminu maturalnego.”
Korzyści wynikające z aktywnej nauki wspomaganej narzędziami z serwisu zdasz.to podkreślają również pedagodzy reprezentujący nauki ścisłe:

Publikacja ZDASZ.TO do matematyki na poziomie podstawowym zawiera wszystkie elementy niezbędne do nauki przed egzaminem maturalnym. W jednym miejscu uczeń znajdzie materiały z całego zakresu realizowanego na lekcjach oraz zadania z odpowiedziami. Układ treści odpowiada rozkładowi materiałów w podstawie programowej. Ponadto Repetytorium ZDASZ.TO zwiera arkusz maturalny z kluczem. Doskonałym uzupełnieniem książki jest kurs online – umożliwiający ćwiczenie umiejętności rozwiązywania zadań. Komplet dostarcza informacji i pomaga szybko opanować materiał

Jan, nauczyciel matematyki w liceum, Kraków

Platforma edukacyjna zdasz.to oferuje użytkownikom praktyczne repetytoria, ułatwiające naukę uczniom znajdującym się na różnych poziomach edukacji. Serwis zawiera narzędzia przygotowujące do obu części egzaminu gimnazjalnego i przedmiotów zdawanych na maturze. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej zdasz.to.

Dodaj komentarz