Edukacja

Język angielski dla najmłodszych – warto?

O tym, że dzieci warto jest uczyć języków obcych wiadomo już od dawna. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że bez sensu jest dziecku zabierać dzieciństwo. Jednak nauka języka obcego naszych najmłodszych wcale nie musi wiązać się z wysyłaniem ich do szkoły językowej. Wręcz przeciwnie – może okazać się świetną zabawą i sposobem na zbudowanie z nim wyjątkowej więzi.

Nauka poprzez zabawę!

Większość metod nauki języków dla najmłodszych opiera się właśnie na zabawie, śpiewaniu piosenek i zabawach ruchowych. Dlaczego więc nie przenieść tych metod do domu? Zamiast od najmłodszych lat zamykać dziecko w nawet kolorowych i pięknie udekorowanych salach lekcyjnych, uczyńmy z nauki języka obcego zabawę i sposób na spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem. Większość z rodziców posiada chociażby podstawową wiedzę w zakresie języka angielskiego, którą może przekazać dziecku – nazwy zwierząt, kolorów czy kształtów w trakcie rysowania. Nie znasz zbyt wielu angielskich piosenek? Z pomocą przychodzi Internet, który jest kopalnią takich skarbów. Melodia, rytm i powtarzalność to elementy, które najlepiej działają na zmysły dziecka i wspomagają zapamiętywanie. Słuchajcie razem, a potem razem śpiewajcie. Będzie to świetna zabawa dla Twojego dziecka. Tak, równie dobrze może robić w na zajęciach z innymi dziećmi, ale to właśnie czas spędzony z rodzicami jest dla dziecka najważniejszy i pomaga budować więź na całe życie. Podobnie działa wspólne czytanie. Książeczki pozwalające dzieciom poznać pierwsze słowa obcego języka, a następnie podstawowe zdania są na tyle proste, że każdy rodzic na pewno da sobie z nimi radę. Problemem jest tylko cena anglojęzycznych książek, dlatego warto zamawiać je z antykwariatów online.

Kiedy wysłać dziecko do szkoły językowej?

Ponieważ nauka języka angielskiego najczęściej pojawia się już w przedszkolu, nie ma co śpieszyć się z wysyłaniem dziecka do szkoły językowej. Najlepszy moment jest wtedy, kiedy rozpocznie już ono naukę w szkole podstawowej i przyzwyczai się do codziennych obowiązków. Wtedy właśnie warto rozejrzeć się za dobrą szkołą językową np. angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Ucząc dziecko języka w domu, nie tylko sprawimy, że będzie wiedzę chłonąć chętniej, ale także chętniej w przyszłości pójdzie do szkoły.

Dodaj komentarz