Jak wychować małego poliglotę?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i chce zapewnić mu dobry start w przyszłość. Każdy też zdaje sobie sprawę jak ważna jest nauka języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, bo przecież to on nas otacza na każdym kroku. Kiedy więc zacząć naukę języka angielskiego? Tak, aby dziecka nie zniechęcić, a zachęcić i wychować małego poliglotę? 

Kiedy zacząć naukę języka angielskiego? 

Jak najwcześniej! Mówi się, że małe dzieci chłoną widzę jak gąbki, a obce słówka przyswajają w mig, dlatego można zacząć je wprowadzać już od pierwszych miesięcy życia. Jak to zrobić? Ułatwione zadanie mają rodzice, którzy biegle posługują się językiem angielskim, bo mogą mówić do dziecka w dwóch językach. Tak jak to odbywa się w rodzinach, w których rodzice pochodzą z różnych krajów. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych zdolności językowych, to naukę możemy zacząć od wprowadzania prostych słówek. W międzyczasie wybrać się na kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ i zanim nasz brzdąc podrośnie to sami lepiej opanujemy język. 

Jak powinny wyglądać etapy nauki? 

Wszystko zależy od dziecka i to jak wygląda jego zainteresowanie językiem angielskim, jedne maluchy szybko załapią, a inne będą potrzebować więcej czasu. W pierwszym etapie nauki wystarczy więc kiedy będziemy wprowadzać pojedyncze słowa czy proste wyrażenia w języku angielskim. Później możemy wprowadzić piosenki czy wierszyki, ale dobrym pomysłem jest też uczęszczanie z dzieckiem na zajęcia językowe. Bez problemu znajdziemy odpowiednie w naszym mieście, a są też placówki, które mają w swojej ofercie kursy już dla niemowlaków. 

Ile języków dziecko może się uczyć jednocześnie? 

Tu również wszystko zależy od chęci i możliwości naszego dziecka, bo jeżeli nauka angielskiego sprawia maluchowi dużo frajdy i w mig wszystko łapie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić jeszcze jeden język. Można też pomyśleć o wyborze przedszkola językowego, w którym dziecko uczy się nawet 3 czy 4 języków. Chociaż wydaje się, że to bardzo dużo, to jednak nie ma się czego bać, bo zajęcia te odbywają się w formie zabawy.