Polecane

Wiosenny plac zabaw

Przygotowując ogród do wiosennego majsterkowania, warto pomyśleć o stworzeniu przydomowego placu zabaw. Przy okazji prac porządkowych, możemy przecież zająć się zaplanowaniem strefy relaksu dla wszystkich domowników. Dzieci uwielbiające spędzać czas w ogrodzie, zapewne chętnie nam w tym pomogą. Z połączenia ich wyobraźni i naszej kreatywności może powstać niezwykły projekt, który wspólnymi siłami możemy zrealizować.

Odpowiednia nawierzchnia dla całej strefy

Realizując choćby najbardziej wymyślny pomysł nie możemy zapomnieć o standardach bezpieczeństwa w naszej strefie. Bez względu na to czy będzie to tylko plac zabaw czy cała przestrzeń podzielona na część grillową, sportową czy zabawową, musimy wybrać dla niej odpowiednią nawierzchnię. Powinna ona utwardzać powierzchnię, ale też amortyzować ewentualne upadki. Świetnie w tej roli zapewne sprawdzą się gumowe, specjalnie dedykowane płyty SBR. Taki rodzaj posadzki zdecydowanie  podkreśli estetykę naszego ogrodu, ale też zwiększy komfort użytkowania strefy.

Odporna i łatwa w utrzymaniu czystości

Do ogrodowej strefy rozrywki najczęściej poleca się właśnie gumowe nawierzchnie bezpieczne. Charakteryzują się one wyjątkową odpornością na wpływ czynników atmosferycznych m.in. promieniowanie UV, co daje nam pewność, że wybrane kolory płyt czy mat gumowych nie zmienią swojej intensywności po jednym sezonie na słońcu. Dzięki właściwemu wyprofilowaniu i montażu systemu odwodnienia pozostają też wodoprzepuszczalne, a to zaleta wyjątkowo pożądana, zwłaszcza w zmiennych warunkach atmosferycznych naszego klimatu. Cecha ta sprawia, że woda nie zbierze się na powierzchni posadzki, dzięki temu nie powstaną kałuże i wilgotne środowisko przyjazne powstawaniu pleśni czy innych pasożytów. Ponadto ze strefy, w której zostanie zastosowana gumowa nawierzchnia bezpieczna, będzie można korzystać również w czasie niepogody.

Nawierzchnia nie do zdarcia

Płyty gumowe ELS Poland posiadają również możliwość łatwego łączenia, bez względu na kolory i grubość elementów, dzięki temu można z nich tworzyć kolorowe rozety i ciekawe projekty przestrzenne. Ponadto występują w 24 kolorach palety RAL, barwionych w masie, czynie je w zasadzie nie do zdarcia. W gotową posadzkę można też wkomponować trójwymiarowe elementy sensoryczne, wspierające zdrowy rozwój młodych amatorów zabawy. Wszystkie elementy możemy z powodzeniem ułożyć samodzielnie, albo zakupić produkty ze zleceniem montażu.