Edukacja Polecane

Kursy językowe dla niemowląt – czy to nie za wcześnie?

girl-1345800_640

Każdy rodzic chce dla dziecka jak najlepiej i każdy zdaje sobie sprawę, jak ważna jest znajomość języków obcych. Rodzice posyłają swoje pociechy na różne kursy, już od pierwszych lat życia, chcąc tym samym zapewnić im lepszy start w przyszłość. Ostatnio pojawiły się kursy języka angielskiego dla niemowląt, a zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców.

 

Kurs angielskiego dla niemowlaków – wymysł czy lepszy start w przyszłość?

Czytając po raz pierwszy o kursach tego typu, niektórzy są zdziwieni i myślą sobie – po co takiemu maluchowi lekcje języka obcego? To musi być jakiś żart, przecież niemowlę i tak nic z nich nie zrozumie! Owszem, maluch nie zacznie gaworzyć w języku angielskim, ale taki kurs daje możliwość osłuchania się z językiem już od pierwszych miesięcy życia, dzięki czemu w przyszłości nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ będzie przychodzić łatwiej. Jak to ma pomóc? Na podobnej zasadzie jak u dzieci z rodzin dwujęzycznych, kiedy od pierwszych dni mają kontakt z więcej niż jednym językiem. Z czasem staje się to dla nich naturalne i bez problemu przestawiają się z jednego języka na kolejny.

Jak wyglądają zajęcia dla niemowląt?

Taki kurs dla niemowlaków ma za zadanie oswoić dziecko z językiem, brzmieniem poszczególnych słów, po to aby w przyszłości nie miało problemów z nauką. Jak więc wyglądają takie zajęcia? Odbywają się w małych grupach i na każdych obecni są oczywiście rodzice, a niemowlaki mają okazję „osłuchiwać” się z językiem angielskim. Z czasem, kiedy dziecko już trochę podrośnie, zajęcia przybierają formę nauki przez zabawę. Dzieci poznają piosenki oraz różne gry i zabawy w języku angielskim, dla nich to świetna zabawa i ciekawie spędzony czas w gronie rówieśników. Nawet nie zauważają kiedy przy okazji uczą się języka obcego.

Jeżeli rodzice zastanawiają się czy wybrać się z dzieckiem na taki kurs, bo nie bardzo wiedzą czy warto. Odpowiedź jest prosta – warto! To nie tylko ciekawie spędzony czas z dzieckiem, ale umożliwi to maluchowi osłuchanie się z językiem już od pierwszych miesięcy życia.

Dodaj komentarz