Polecane Zdrowie

Ekologiczna, bambusowa szczotka dla dzieci – jaką wybrać?

Śmiało możemy mówić o małej rewolucji – świadomi konsumencie coraz częściej decydują się na wybór produktów nie tylko naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia, ale także uznawanych za ekologiczne i dobre dla planety. Bambusowe szczoteczki można coraz częściej spotkać w wielu domach, a to dlatego, że mogą z nich korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci. Oto kilka powód, by zamienić plastik na bambusowy odpowiednik! 

Ekologiczne szczoteczki – dlaczego warto je kupić? 

Oto jedno z tych prostszych, ekologicznych rozwiązań, na które może zdecydować się większość z nas. Dużo łatwiej jest nam porzucić plastikowy odpowiednik, skoro opcja bambusowa ma równie wiele zalet, a ponadto nadaje się do ponownego przetworzenia i wykorzystania surowca raz jeszcze. Warto pamiętać, że szczoteczka do zębów  jest takim przedmiotem, który musimy wymieniać regularnie – nawet co 2-3 miesiące. Wybierając wersję bambusową, możemy być pewni, że jest ona znacznie bardziej ekologiczna od innych, popularnych wariantów i nie przykładamy się zanadto do produkcji trudnych do utylizacji śmieci. 

Bambusowa szczoteczka dla dzieci 

Bambusowe szczoteczki do zębów występują w wielu opcjach kolorystycznych oraz w przeróżnych wariantach. Często mamy do wyboru włosie twarde, średnie lub miękkie, ale w ofercie znajdziemy jednakowo szczoteczki dla dorosłych oraz te przeznaczone do użytkowania przez dzieci. Trzonki są mniejsze i krótsze, a włosie mięciutkie i wykonane z biodegradowalnego włókna nylonowego bez dodatku BPA. W odróżnieniu od plastikowych modeli – bambusowe szczoteczki są antybakteryjne. To jedna z naturalnych właściwości tej rośliny, dlatego podczas jej uprawy nie stosuje się zbędnych oprysków niszczących grzyby czy bakterie. 

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.minieco.pl

Bambus rośnie bardzo szybko, dlatego to jeden z popularniejszych materiałów wśród ekologicznych produktów. Drzewa potrzebują znacznie więcej czasu, aby osiągnąć odpowiednie rozmiary, a przygotowanie do wycinki również nie należy do najprostszych prac. Drewna nie mamy zbyt wiele i z tego powodu warto dbać o jego zasoby. Tutaj nie ma tego problemu – bambus występuje w wielu gatunkach i jest prosty w uprawie. Właśnie dlatego jest to najlepsza okazja, by wymienić swoją szczoteczkę na taką, która służy nie tylko naszemu zdrowiu, ale także planecie. 

Dodaj komentarz