Dzieci

Jaki kocyk dla niemowlaka na lato wybrać?

Skóra małego dziecka jest znacznie delikatniejsza niż u dorosłego. Dlatego też wybierając ubranka, pościel i kocyki musimy baczniej przyglądać się wszystkim propozycjom.

Sklepy z artykułami dziecięcymi są pełne produktów, które są tak bajecznie kolorowe, że trudno się zdecydować. Zanim zaczniemy przeglądać dziecięce kocyki, warto nieco więcej dowiedzieć się na temat tego, które tkaniny są najbardziej polecane przez specjalistów.

Kocyk na lato

Latem, kiedy na dworze jest upalnie, z pewnością nie możemy przykrywać dziecka grubym zimowym kocem. Maluchowi byłoby za ciepło, pociłby się, a na jego skórze mogłyby się pojawić podrażnienia. Ale nie możemy zapominać o tym, że skóra dziecka szybko się wychładza, więc nawet jeśli idziemy na spacer w ciepły dzień, wśród niezbędnych akcesoriów powinno się znaleźć miejsce na coś, czym można okryć maluszka.

W bardzo upalny dzień wystarczy nawet tetrowa pieluszka, a kiedy jest nieco chłodniej, sięgnijmy po cienki kocyk. Idealny kocyk na lato będzie delikatnie otulać skórę, ale jednocześnie zapewni dobrą cyrkulację powietrza, aby dziecko się nie spociło.

Jaki materiał kocyka będzie najlepszy?

Skóra dziecka powinna mieć kontakt tylko z tkaninami hipoalergicznymi, miękkimi i delikatnymi. Takie są m.in. kocyki bawełniane i bambusowe. Jeśli kocyk ma wypełnienie, to również musi być ono hipoalergiczne. Zarówno bawełna, jak i bambus pozwalają oddychać skórze, a jednocześnie zapewniają optymalny komfort termiczny. Do niedawna korzystano głównie z bawełny, ale teraz coraz chętniej sięga się po bambus. Wynika to z jego wielu prozdrowotnych właściwości. Materiał nie tylko jest lekki i ma właściwości termoregulacyjne, ale także wykazuje działanie antybakteryjne. Jeśli szukamy ciekawego kocyka z bambusa, warto przejrzeć kocyki bambusowe Kidspace. Mają przyjemne kolory i nie zawierają żadnych barwników, które mogłyby podrażnić skórę dziecka. Kocyk jest jednym z tych akcesoriów, które przydadzą się zawsze, więc będzie to też dobry pomysł na prezent. Zwłaszcza jeśli kocyk będzie wysokiej jakości i perfekcyjnie wykończony.

Jak prać dziecięce kocyki?

Kiedy już się zaopatrzymy w dobrej jakości kocyk, nie możemy zapominać o tym, że musimy go prać z użyciem bezpiecznego środka. Silne detergenty i proszki mogłyby nie tylko wpłynąć na wygląd kocyka, ale mogą też wywołać reakcję alergiczną na skórze dziecka. Kocyki dla niemowląt są delikatne, więc musimy prać je w niskiej temperaturze i najlepiej suszyć je na płasko, aby się nie rozciągnęły.

Dodaj komentarz