Rodzicielstwo

Jak skutecznie nauczyć się angielskiego jako dorosły?

Fakty i mity na temat nauki angielskiego

Nauka języka angielskiego zazwyczaj kojarzy nam się z czasami, kiedy jako dzieci lub nastolatkowie uczęszczaliśmy na obowiązkowe zajęcia w szkole. Niektóre osoby twierdzą, że to jedynie dzieciństwo jest czasem, kiedy nasz mózg jest najbardziej „chłonny”, a nauka angielskiego w dorosłości nie będzie równie efektywna. 

Nic bardziej mylnego. Języka angielskiego z powodzeniem można zacząć uczyć się w każdym wieku. Nieważne, czy masz 30, czy 60 lat, wiek nie skreśla Twoich możliwości. Oczywiście sam proces nauki inaczej będzie przebiegał u dziecka, a inaczej u osoby dorosłej. Wpływ ma na to przede wszystkim fakt, że dorośli w przeciwieństwie do dzieci przyswajają język całkowicie świadomie. Stąd też starają się zapamiętać niezbędne słownictwo czy konstrukcje gramatyczne, co nie zawsze przekłada się na efektywność  nauki i zdobywanie praktycznych umiejętności.

Direct Method for English ‒ skuteczna nauka angielskiego

Zdarza się, że dorośli w pewnym momencie rezygnują z kursu. Czasem powodem jest brak motywacji, jednak ogromne znaczenie ma w tej kwestii także sposób prowadzenia zajęć. Jeśli szukasz szkoły językowej, w której nauczysz się wykorzystywać język angielski w praktyce, po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „nauka języka angielskiego Częstochowahttp://tarkowski.edu.pl/, możesz mieć pewność, że znalazłeś kurs, który zmieni Twoje podejście do tego języka.

Direct Method for English, czyli metoda bezpośrednia, to jedyna metoda, która pozwala na nabycie realnych, praktycznych umiejętności podczas nauki języka. Sprawdza się idealnie do rozpoczęcia nauki angielskiego od podstaw, jak i od dowolnego poziomu.