Dzieci Rodzicielstwo

Kosze na zużyte pieluchy – czy warto?

Kosz na zużyte pieluchy, to element wyprawki dla niemowlaka, który na pierwszy rzut oka wydaje się zbędny. Jednak wielu młodych rodziców, którzy posiadają ten gadżet uważają go za niezbędny element kącika malucha.

Dlaczego tego typu kosze są tak popularne i czym różnią się od zwykłych pojemników na śmieci? Sprawdź, jakie są najistotniejsze różnice i czym kierować się podczas wyboru egzemplarza dla siebie.

Może się wydawać, że zakup kosza przeznaczonego na zużyte pieluchy jest sprawą prostą. Jednak nic bardziej mylnego. Zwykłe pojemniki na śmieci, które można spotkać w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego to za mało.

Mimo iż początkowo może się wydawać, że wybór zwykłego pojemnika jest lepszą opcją na dłuższą metę nie zdaje on egzaminu. Głównym problemem staje się nieprzyjemny zapach.

Kosze na zużyte pieluchy powstały z myślą o przechowywaniu zużytych pieluszek i są zaprojektowane w taki sposób, by zatrzymywać zapach w środku. Poniżej kilka porad, czym kierować się przy wyborze kosza na zużyte pieluchy.

Do czego służą kosze na zużyte pieluchy?

Kosz na pieluchy został stworzony z myślą o eliminacji brzydkiego zapachu, który może wydobywać się z jego wnętrza.

Co ma często miejsce w przypadku tradycyjnych pojemników na śmieci. Początkowo rodzicom może się wydawać, że kupki noworodka nie wydzielają zbyt intensywnego zapachu.

Jednak pod wpływem dłuższego zalegania ich w koszu zapach ten może być uciążliwy. Dodatkowo wraz z rozszerzaniem diety malucha zmienia się również zapach zawartości pieluszki. Wraz z wprowadzaniem innych pokarmów poza mlekiem staje się on bardziej intensywny.

W tym wypadku specjalnie stworzony kosz na pieluchy staje się wybawieniem. Podsumowując głównym zadaniem kosza na zużyte pieluchy jest blokada wydostawania się brzydkich zapachów poza jego wnętrze.

Czy kosz na zużyte pieluchy jest niezbędnym elementem wyprawki niemowlaka?

Nie jest niezbędny jednak bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie. Co prawda można posiłkować się zwykłym pojemnikiem na śmieci, jednak jego używanie może być uciążliwe.

W celu uniknięcia rozprzestrzeniania się brzydkiej woni zwykły kosz może wymagać opróżniania nawet kilka razy dziennie. Ponadto staje się on nie tylko źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale również siedliskiem bakterii.

Kosz na pieluchy to nie tylko izolacja zapachu, ale również oszczędność czasu tak cennego przy dziecku. Korzystając z niego nie ma konieczności ciągłego wynoszenia każdej pieluchy do zbiorczego pojemnika znajdującego się poza domem.

W jaki sposób działa kosz na zużyte pieluchy?

Zasada działania różni się w zależności od wybranego modelu. Niektóre z nich zostały wyposażone w specjalne wkłady, które w sposób szczelny owijają folią każdą pieluszkę osobno.

Jednak koszt utrzymania tego typu modelu jest dość duży, ponieważ trzeba zaopatrywać się w specjalne wkłady (koszt około 30-40 złotych). Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są kosze bez wkładów, w których można stosować standardowe worki na śmieci. Przykładem tego typu kosza na zużyte pieluchy jest kosz magic wyposażony w system umożliwiający korzystanie ze zwykłych worków.

Kosz na pieluchy daje możliwość obsługi jedną ręką, a drugą spokojnie można asekurować dziecko znajdujące się na przewijaku. Utylizacja pieluchy jest możliwa za pomocą pedału lub specjalnej wajchy.

Czym się kierować przy wyborze kosza na zużyte pieluchy?

Jednym z ważniejszym kryterium wyboru jest koszt użytkowania kosza – możliwość stosowania standardowych worków, które są tanie i łatwo dostępne. Następnie warto zwrócić uwagę na pojemność. Im większa tym rzadziej pojemnik będzie wymagał opróżniania.

Kolejnym aspektem jest wygląd. Dość duży pojemnik zajmuje sporo miejsca i jest widoczny w kąciku maluszka, dlatego powinien wyglądać estetycznie. Dobrze, gdy jest możliwość wyboru kilku wariantów kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością można go dopasować do koloru mebli lub ścian. Często wybieranym wariantem jest kolor biały, ponieważ doskonalę pasuje do większości pomieszczeń.

Co najważniejsze kosz powinien być higieniczny w użytkowaniu. Powinien dawać możliwość utylizacji pieluszki bez konieczności kontaktu z zawartością pojemnika.

Kosze na zużyte pieluchy – czy warto zakupić?

Podsumowując, kosz na zużyte pieluchy to bardzo przydatny gadżet. Odpowiednio wybrany model doskonalę spełni swoją główną funkcję – izolację nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo jego zastosowanie jest higieniczne i wygodne.

Pozwala zaoszczędzić czas, bez konieczności wynoszenia każdej pojedynczej pieluszki. Dodatkowo kosze na zużyte pieluchy prezentują się o wiele bardziej estetycznie, niż zwykłe pojemniki na śmieci. Dobre kosze na pieluchy znajdziesz na tej stronie.