Dzieci Rodzicielstwo

Jak wybrać idealny wózek spacerowy?

Wybór właściwego wózka spacerowego to bardzo ważna kwestia. Będzie on towarzyszył maluchowi i jego rodzicom przez kilka lat. Dlatego, należy zadbać o to, aby był on wygodny, bezpieczny i komfortowy, a także wystarczająco wytrzymały i łatwy w prowadzeniu.

W ofercie naszego sklepu dostępne jest wiele modeli wózków dziecięcych spacerowych. Warto zapoznać się z najważniejszymi poradami, które z pewnością ułatwią wybór właściwego wózka. 

Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę?

Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko od najmłodszych lat czyli się wygodnie i komfortowo. W wózku spacerowym maluch spędzi naprawdę wiele czasu, dlatego nie warto oszczędzać, ale podjąć przemyślaną i odpowiedzialną decyzję dotyczącą zakupu. 

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby wózek spacerowy był wystarczająco bezpieczny. Aby mieć pewność, że tak będzie, należy zwrócić uwagę na rodzaje pasów. Najlepszym rozwiązaniem są pasy pięciopunktowe i miękko obite. Ważne jest także to, żeby dziecko nie było w stanie samo je rozpiąć. Ważnym elementem jest także specjalny pałąk, których dodatkowo zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem. Wózek musi mieć też blokadę kół.

Kolejna ważną kwestią jest budka. Duże znaczenie ma jej wielkość, a także materiał, z którego ją wykonano. Budka chroni dziecko przed słońcem, deszczem i wiatrem, dlatego daszek powinien być jak największy, aby możliwe było osłonięcie malucha bez względu na jego pozycję.

Dobrej klasy wózki dla dzieci

Najlepszym i najbardziej polecanym rozwiązaniem są budki kilkustopniowe – można je ustawiać w różnych pozycjach, zależnie od aktualnych potrzeb. Dobre osoby, powinny być wykonane z materiałów, które chronią przed promieniowaniem UV, są nieprzemakalne, ale przepuszczają powietrze. 

Siedzisko to także niezwykle ważny element każdej spacerówki, który należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru. Ważną kwestią jest np. możliwość jego regulacji. Dzięki temu, maluch będzie miał zapewniony komfort i wygodę podczas drzemek.

Wygodna jest także możliwość przekładania siedziska tak, żeby mogło być ustawione przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Można powiedzieć że jest to wręcz niezbędne przy najmłodszych dzieciach. 

Dobrze zadbać także o to, aby w wózku znajdował się podnóżek z możliwością regulacji. Dzięki temu maluch będzie miał zapewnioną większą wygodę. 

Spacerówka, a komfort rodziców – na co zwrócić uwagę?

Wybierając idealną spacerówkę oczywiście priorytetem powinna być wygoda i bezpieczeństwo maluchów, jednak nie bez znaczenia jest także to, żeby podczas użytkowania rodzic również miał zapewnioną wygodę. 

Dlatego bardzo ważny jest np. rodzaj i wielkość kółek. Od tej cechy zależy jak łatwe będzie prowadzenie wózka. Co prawda w mieście, na równej nawierzchni wystarczą tylko niewielkie kółka, jednak dla osób, które planują poruszać się po terenach bardziej nierównych i wymagających, lepszym rozwiązaniem będą większe, pompowane koła. Warto zaznaczyć, że kompromisem może być wybór wózków z dużymi kołami z tyłu oraz mniejszymi z przodu. 

Ważną kwestią jest też prowadzenie. Wózki mogą mieć dwie rączki po bokach lub jedną poziomą na całej długości. Oba rozwiązania są dosyć komfortowe, pojedynczy uchwyt jest wygodniejszy, gdy trzeba sterować wózkiem przy pomocy jednej ręki. Z kolei rączkę na całej długości można łatwiej podwyższać i obniżać. 

Wózki spacerowe muszą być lekkie

Waga wózka także nie jest bez znaczenia. Czasem wózek trzeba wynieść na piętro, albo po schodach żeby dostać się do jakiegoś budynku. Nawet wniesienie wózka do autobusu bywa kłopotliwe. Na rynku dostępne są wózki dla dzieci hurtownia o różnej masie, wahającej się od kilku do kilkunastu kilogramów.

Wiadomo, że cięższe wózki są zazwyczaj lepiej wyposażone i bardzo solidne, a lżejsze wózki bardziej mobilne. Warto znaleźć pośredni model, który będzie wystarczająco solidny, a przy tym nie za ciężki. 

Wózki spacerowe można składać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to klasyczna parasolka, a drugi to składnie na pół. Osoby, które poruszają się samochodem lub muszą przechowywać wózek w małym pomieszczeniu, powinny zwrócić szczególną uwagę na tę cechę. Warto też zwrócić uwagę, czy można zdemontować poszczególne elementy w razie potrzeby, a także czy ponowne rozłożenie wózka nie jest zbyt trudne. 

Kiedy zmienić wózek głęboki na spacerówkę?

Moment, w którym można zmienić wózek głęboki na spacerówkę powinien przypaść na około 5/6 miesiąc życia. Wtedy dziecko staje się bardziej ruchliwe, samodzielnie siada i jest ciekawe świata.

Jednak należy pamiętać, że jest to kwestia w pełni indywidualna zależna od tempa rozwoju dziecka. Warto dokładnie obserwować swoje dziecko i podjąć decyzję o zmianie wózka na spacerówkę, gdy maluch będzie na to gotowy. 

W naszym sklepie dostępne jest wiele polecanych modeli wózków spacerowych. Warto zapoznać się z dostępna ofertą i wybrać najlepszy model, który będzie dopasowany zarówno do potrzeb i preferencji dziecka jak i jego rodziców. 

Źródło: https://www.marko-baby.pl/