Dzieci

Komoda z przewijakiem – komfort opieki nad dzieckiem

Opieka nad dzieckiem wymaga zadbania o wiele szczegółów i warto zwrócić uwagę na wyposażenie dziecięcego pokoju. Komoda jest potrzebna, aby zmieścić oraz posegregować wszystkie ubranka i akcesoria. Przewijak nie należy do niezbędnych akcesoriów, ale stanowi doskonałą pomoc. A może skorzystać z opcji 2 w 1? Komoda z przewijakiem dla niemowląt to wygodna propozycja dla wszystkich rodziców.

Komoda do pokoju dziecięcego – sposób wykonania

Drewniane komody z przewijakiem dla niemowląt są dogodną propozycją wyposażenia pokoju ze względu na liczne zalety. Do wykonania komody używa się zarówno drewna litego, jak i płyt laminowanych. Wśród polecanych propozycji są komody z drewna sosnowego. W ogóle meble sosnowe to najlepsze rozwiązanie w pokoju dziecka, ponieważ sprzyjają maluchom z tendencjami do alergii. Powierzchnia mebli z drewna sosnowego jest antystatyczna, co oznacza, że nie przywiera do niej kurz. Właśnie kurz stanowi środowisko korzystne dla rozwoju roztoczy, których odchody powodują reakcje uczuleniowe. Ważne jest również, w jaki sposób komoda z przewijakiem drewniana jest pomalowana. Coraz więcej producentów stosuje ekologiczne farby wodne, które nie zawierają substancji wywołujących alergie i zapewniają prawidłowy proces oddychania drewna.

Dlaczego komoda z przewijakiem jest właściwym wyborem?

Pojemna komoda, w której zmieści się większość rzeczy dziecka to podstawa w pokoju maluszka. W połączeniu z przewijakiem stanowi bezpieczne oraz praktyczne rozwiązanie. Przewijak pozwala na wygodne ułożenie dziecka i chroni je przed zsunięciem się. Najwyższej klasy przewijaki dla niemowląt z komodą są zaprojektowane w taki sposób, że nie zaburzają aranżacji wnętrza. Stanowią jego estetyczny element. Wysokość, na jakiej usytuowany jest przewijak, chroni rodziców przed bólami kręgosłupa, ponieważ nie wymusza niskiego pochylania się. Jedną z polecanych propozycji jest drewniana komoda z przewijakiem marki Pinio, którą znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/meble/komoda-z-przewijakiem-marsylia/. Do wyboru są komody z licznymi i pojemnymi szufladami, ale też komody z pojedynczą szufladą i szafkami. Producenci oferują wiele możliwości i każdy może wybrać coś dla siebie.

Funkcjonalność komody z przewijakiem

W przypadku kilkuletniego dziecka warto do pokoju wstawić szafę, ale dla niemowlaka komoda drewniana z przewijakiem jest wystarczająca. Wybierz ją tak, aby można było schować w niej wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka. Powinna być na tyle duża, aby pomieścić wszystkie ubranka i różnorodne akcesoria. Warto wszystko mieć w jednym miejscu, zamiast szukać po całym pokoju. Na dodatek komoda dla niemowląt z przewijakiem nie musi być likwidowana, gdy dziecko wyrośnie już z przewijania. Może doskonale służyć jeszcze przez wiele lat. Niektóre komody dziecięce z przewijakiem są wyposażone w przewijak, który można zdemontować. Jeżeli takiej opcji nie ma, blat można wykorzystać, aby poukładać na nim pluszowe zabawki dziecka lub jakieś podręczne akcesoria.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz