Dzieci Zdrowie

Materac dla dziecka – jaki jest najlepszy?

Urządzając pokój dziecięcy, trzeba mieć na uwadze, by jakość wybranych sprzętów była jak najwyższa i korzystna dla domowego budżetu. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia jest łóżeczko, a w szczególności dobrze dopasowany, spełniający swoje funkcje materac. Dzieci, w szczególności te najmniejsze, potrzebują dużej ilości snu, dlatego należy dokonywać zakupu rozważnie i w trosce o bezpieczeństwo maluszka.

Jaki materac nie nadaje się dla dziecka?

Pomijając kwestię ceny, po wyszukaniu „materace Katowice” należy koniecznie zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są produkty. Nie wszystkie są odpowiednie dla dzieci, mogą być szkodliwe dla zdrowia, szczególnie dla najmłodszych śpiochów. Do najpopularniejszych na rynku należą materace bonelowe, których wnętrze to przede wszystkim sprężyny. Atrakcyjną cechą jest z pewnością niska cena, jednak takie materace są mało elastyczne, a przez to słabo dostosowują się do ułożenia ciała dziecka, co wywołuje duży dyskomfort. Do łóżeczek dziecięcych nie są także polecane materace kokosowe i gryczane (z naciskiem na ten drugi) – z czasem w ich wnętrzach mogą zalegnąć się robaki, które narażają zdrowie dziecka.

Dobre materacyki dziecięce

Po odrzuceniu niewłaściwych modeli, można się pochylić np. nad materacem lateksowym. Należy jednak pamiętać, by dokładnie sprawdzić jakość lateksu, ponieważ nie wszystkie materace tego typu są odpowiednie. Dopasowują się do kształtu ciała, dbając o właściwe podparcie dla kręgosłupa, a przy tym oddają ciepło. Niestety trzeba ich unikać, jeśli dziecko nadmiernie się poci.

Najbardziej bezpieczną i komfortową opcją będzie materac piankowy, niezwykle popularny na rynku. Najlepiej chronią dziecko przed wychłodzeniem, co jest szczególnie ważne w pierwszych miesiącach życia), a jeśli produkt jest wykonany z pianki o wysokiej jakości (np. PUR Typ albo hr30) zapewniają odpowiednie rozłożenie masy ciała i zapobiegają zapadaniu się dziecka.

Przy zakupie materacyka dla dziecka najważniejsze są: trwałość, odporność na wilgoć, antyalergiczność oraz odpowiednia twardość, by zatroszczyć się o wygodne ułożenie malucha. Dobrze zwrócić też uwagę, czy materac ma zdejmowaną wierzchnią powłokę, którą w razie potrzeby można zdjąć i wyprać.

Materace dziecięce i nie tylko można znaleźć na https://expertsnu.pl/

Dodaj komentarz