Polecane

Najnowsze trendy, czyli płytki do łazienek w modnym stylu

Płytki do łazienek od lat zachwycają wzorami, fakturami i kolorami. Ich producenci podążają dwoma ścieżkami. W każdej ofercie mają swoje miejsce klasyczne linie płytek, bo te zawsze cieszą się uznaniem klientów, którzy sądzą, że raz położone na ścianach kafle będą towarzyszyć im przez lata. Jednak cyklicznie przebojem na rynek wkraczają kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz.

Moda czasami zaskakuje w każdej dziedzinie życia, a więc w kwestii płytek ceramicznych także. Zwykle w łazienkach pojawiały się kafle o jednolitych wymiarach, a dziś na ścianach tych pomieszczeń, obok siebie umieszczane są płytki różnej wielkości, które układają się w niezwykłe kompozycje. Producenci oferują nawet kompletne zestawy, w skład których wchodzą płytki do łazienek w różnych rozmiarach, listwy dekoracyjne, a także elementy, które stanowić mogą obramowanie luster. Z takich zestawów można stworzyć oryginalny układ na ścianach i można mieć niemal stuprocentową pewność, że nie spotkamy podobnego w innej łazience.

Aspekty techniczne

Producenci zdają sobie dziś sprawę, że coraz bardziej świadomi klienci zwracają uwagę na detale techniczne i technologiczne. Wprowadzają więc do swojej oferty płytki do łazienekwykonywane w technologii cyfrowej, która na przykład umożliwia wierne odtwarzanie wielu deseni wprost ze zdjęć. Pojawiły się też płytki, które układa się bez używania tradycyjnego kleju. Coraz częściej spotyka się też cieniutkie kafelki o grubości nawet 3 mm. Te przeznaczone są do przyklejania na stare płytki, co daje możliwość uniknięcia skuwania starych warstw w czasie remontu. To brzmi bardzo obiecująco, bo klienci będą mogli częściej niż co kilka, kilkanaście lat zmieniać wystrój swoich łazienek.

Płytki do łazienekdostępne są dziś w wielu kształtach i rozmiarach. To daje niezwykłe pole do popisu nie tylko architektom wnętrz, ale także każdemu, kto ma ochotę osobiście zaprojektować swoje pomieszczenia. Maleńkie czy bardzo wielkie płytki, kafle o kształtach heksagonalnych, listwy, cała masa elementów dekoracyjnych… wszystko to sprawia, że każda łazienka może być inna i niepowtarzalna.

Płytki do łazienek oraz ich tekstury i barwy

Tak jak w wielu dziedzinach życia, tak i tu panuje moda korespondująca świetnie z naturą i prostotą. Poza zawsze modnymi bielami, szarościami i czerniami, dużym powodzeniem cieszą się niemal wszelkie barwy natury. Przygaszone zielenie, wszelkie brązy, pomarańczowe i rdzawe odcienie, miejscami ożywiane matowym złotem czy srebrem to kolory, które widnieją na modnych płytkach.

Jeśli chodzi o tekstury, to króluje drewno, a płytki do złudzenia przypominające jego strukturę, cieszą się ogromną popularnością. Wykorzystuje się je głównie w łazienkach urządzanych w stylu spa. Z kolei w minimalistycznych, wręcz industrialnych łazienkach, stosuje się kafle przypominające fakturę i kolorystykę betonu.

Innym trendem jest styl etniczny. Płytki zdobione wzorami rodem z Bliskiego Wschodu, Indii czy Maroka, kafelki, które można określić słowem patchwork, to absolutny hit. Decydując się na takie rozwiązanie, należy tylko uważać, aby były to elementy dekoracyjne, a nie płytki podstawowe. Tak wyraziste wzory mogłyby przytłoczyć każdą łazienkę.

Zwolennicy klasyki też nie mogą narzekać, bo delikatne, pastelowe odcienie beżu i szarości należą także do topowych, kafelkowych propozycji.

.

Dodaj komentarz