Edukacja Polecane

Nigdy nie jest za późno na…

Nauka języków obcych jest dzisiaj powszechna. Coraz więcej osób chciałoby rozpocząć naukę wymarzonego języka, ale… No właśnie: wciąż jakieś „ale”! Koniec z tym. Nadszedł czas, aby raz na zawsze obalić wszelkie mity i przekonać się, że każdy może spełniać swoje marzenia!

Chwytaj… język!

Jeśli nie należysz do tej grupy dorosłych, którzy wciąż powtarzają, że nauka języków obcych nie jest dla nich, bo są „za starzy” – gratuluję! Zdecydowana większość ludzi, nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co, zakodowała sobie, że nauka jest dla „młodych”. Czy to nadal zwyczajny stereotyp czy już poważne ograniczenie? Czy po przekroczeniu czterdziestki, pięćdziesiątki, a nawet sześćdziesiątki nagle stajemy się zdziadziali i skazani na codzienną rutynę? Czy wtedy już nic nam się od życia nie należy? Nic bardziej mylnego! To idealna okazja do tego, żeby w końcu zerwać z tym błędnym przekonaniem, wstać z miejsca i wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli nie teraz, to kiedy?

„Hello, I’m Anne…”

Kolejnym mitem dotyczącym nauki języków obcych wśród dorosłych jest to, że będą najstarsi w grupie, a co za tym idzie – najbardziej opóźnieni w rozwoju językowym. Będą zadawać głupie pytania, irytować „młodych” i w dodatku wyrzucać pieniądze w błoto… Czy to nie jest przypadkiem szukanie problemu tam, gdzie go nie ma? Można by stwierdzić, że języki obce zostały stworzone tylko po to, żeby mogła się nimi posługiwać ta młodsza część społeczeństwa, a ci starsi niech skupią się na pracy, zajmują się domem i siedzą przed telewizorem… Naprawdę? Nie dajmy się zwariować!

Szczęściem jest… bycie szczęśliwym!

A na koniec (choć być może zasadniejszym określeniem byłby „początek”) wisienka na torcie, czyli: „Nie mam czasu na takie bzdury”. To zdanie, po którym rozpoznamy, czy mamy do czynienia ze zwykłym niezdecydowanym czy raczej… tchórzem. Nie martwcie się – słowa tchórz użyłam, trochę wyolbrzymiając. Prawda jest jednak taka, że są wśród nas i prawdziwi tchórze: mający dość nużącej codzienności, pragnący coś zmienić, a jednocześnie… desperacko od tego uciekający.

A jeśli interesuje Cię angielski dla dorosłych Częstochowa, zajrzyj tu: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz