Polecane

Idealny wózek w pierwszych miesiącach życia dziecka

Wózek dla dziecka to podstawowy element, który kupujemy w ramach wyprawki dla dziecka. Powinien on być dobrany nie tylko do potrzeb niemowlaka, ale także stylu życia rodziny czy otoczenia. Jeśli wybierzemy funkcjonalny model, codzienne wychodzenie na spacery nie będzie udręką, a przyjemnością. Który rodzaj wózka będzie najlepszy?

Wózek głęboki

Do wyboru mamy kilka rodzajów wózków – głębokie, wielofunkcyjne czy te z fotelikiem samochodowym. Pierwszy rodzaj to najczęściej wybierany wózek w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jest to wózek z gondolą, w którym dzieci zwykle jeżdżą do 6-8 miesiąca życia. Warto w tym wypadku zainwestować w model z możliwością regulacji dna i z pasami bezpieczeństwa. Wówczas z czasem będziemy mogli w nim ustawić pozycję półleżącą, a nawet siedzącą. Kiedy nasze dziecko zacznie bardziej interesować się otoczeniem, z pewnością ułatwi mu to obserwacje.

Dodatkowymi elementami, na które warto zwracać uwagę jest odczepiana tapicerka oraz specjalne uchwyty do przenoszenia gondoli. Pierwszy element pozwoli nam od czasu do czasu wyprać tapicerkę, a drugi ułatwi przenoszenie gondoli, np. po schodach.

Wózek wielofunkcyjny

W tej opcji mamy do wyboru tzw. wózki 2 w 1, czyli wózek głęboki plus spacerowy, a także 3 w 1, czyli komplet powiększony o fotelik samochodowy. Ten rodzaj wózków to chyba najlepszy wybór, jeśli zależy nam na funkcjonalności i oszczędności. Po co kupować 3 różne wózki, jeśli możemy kupić jeden? Stelaż w tym wózku pasuje zarówno do gondoli, spacerówki i fotelika. W przeciwieństwie do wózka głębokiego, taki model posłuży nam nawet do 2 roku życia. Jeśli interesują Cię tego typu wózki dla dzieci, zajrzyj na stronę: https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_WOZKI-1395.html.

Wózek + fotelik samochodowy

Foteliki samochodowe, które dołączone są do zestawu, zwykle nadają się do przewożenia dzieci, ważących maksymalnie 13 kg. Zanim zdecydujemy się na taki zakup, musimy sprawdzić, czy fotelik pasuje do naszego samochodu. Foteliki przypięte do stelaża nie są jednak odpowiednim wyborem na dłuższe spacery. Sprawdzą się jedynie w czasie szybkich zakupów lub gdy dziecko zasnęło w czasie podróży i chcemy spokojnie przewieźć je do domu.

Dodaj komentarz