Idealny smak kawy za każdym razem!

Dostępne na rynku sposoby parzenia kawy sprawiają, że każdy konsument może znaleźć idealną dla siebie możliwość. Jednak najpopularniejsze są ekspresy do kawy, które są niewątpliwie najszybszą i najwygodniejszą formą przyrządzenia – dodającego kopa na początek dnia – napoju. Jaki rodzaj ekspresu i kawy wybrać, by cieszyć się jej doskonałym smakiem i aromatem?

Rodzaje ekspresów

Mnogość tego typu urządzeń sprawia, że możemy wyróżnić następujące rodzaje ekspresów do kawy: przelewowe, dzbankowe, niskociśnieniowe, kolbowe, automatyczne, kapsułkowe oraz ciśnieniowe, które mogą być także oparte na systemie Senseo. I to właśnie temu rodzajowi przyjrzymy się bliżej.

Czym jest system Senseo?

System ten jest innowacją, która znacznie przyspiesza proces przygotowania kawy. Ekspresy, które są w niego zaopatrzone, przystosowane są  do parzenia kawy zamkniętej w specjalnych saszetkach, które są w formie okrągłej i różnią się jedynie wielkością oraz typami ekspresów ciśnieniowych, w jakich mogą być używane. W tym przypadku wykorzystuje się kawę mieloną w ilości około 7 gram. Kawa senseo ma wiele zalet i z pewnością docenią ją prawdziwi koneserzy tego napoju.

Zalety tego rodzaju kawy

Największym dobrodziejstwem kawy w saszetkach jest jej dokładnie odmierzona ilość, co pozwala na delektowanie się doskonałym smakiem espresso każdego dnia. Jego moc  i aromat jest również taki sam. Odpowiednia ilość zmielonych ziaren sprawia, że proces parzenia kawy jest niezwykle szybki, dzięki czemu możemy cieszyć się aromatyczną i wyborną kawą w nie więcej niż 30 sekund! Ponadto kawa w saszetkach dostępna jest w różnych wariantach, w związku z tym każdy znajdzie swój ideał.

Niewątpliwą dogodnością w tym systemie parzenia kawy jest to, że ekspres można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Nie ma konieczności wsypywania kawy, więc nie trzeba czyścić ekspresu z fusów. Wystarczy tylko włożyć saszetkę z kawą, a po zaparzeniu zwyczajne ją wyrzucić. Dzięki temu, że kawę przygotowuje się bardzo szybko, docenią ją osoby pracujące (jak i studenci), które nie mają rano zbyt wiele czasu, a mimo to chcą przed wyjściem napić się pysznej kawy.

Warto zainwestować w ten rodzaj kawy, jeśli przykładamy dużą wagę do jej smaku i aromatu.