Polecane

Szyjemy ubranka dla dzieci

little-girls-walking-773024_960_720Decydując się na uszycie ubranek dla swoich dzieci możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Spódniczka, spodenki, szorty czy kamizelki są tak uniwersalne, że mogą stanowić zarówno uzupełnienie letniej, jak i zimowej garderoby. Wystarczy tylko wybrać tkaninę odpowiednią do danej pory roku.

Właściwy rozmiar

Modele opracowuje się według wieku, ale wymiary dzieci mogą się różnić od średnich wymiarów podawanych w tabelach. Dlatego najlepiej zmierz klatkę piersiową, talię i wzrost dziecka, i na podstawie tych pomiarów wybierz odpowiedni rozmiar wykroju. Budowa sylwetki dziecka jest prosta, dlatego wykroje różnią się głównie długością. Należy pamiętać, że zanim zaczniesz skrajać materiał, zawsze trzeba sprawdzić długość wykroju i dopasować go do wymiarów własnego dziecka. Dzięki temu unikniesz zmarnowania materiału lub uszycia zbyt krótkich ubrań.

Jakich materiałów użyć?

Komplety dziecięce można uszyć z różnych materiałów. Należy tylko wziąć pod uwagę porę roku. Na lato najodpowiedniejsze będą tkaniny mieszane z bawełną, takie jak kora, gingham czy tkaniny w drobny deseń. Na zimę wybieraj ciepłe tkaniny typu sztruks, polar. Idealnym połączeniem jest bawełniana flanela i tkanina we wzory.
Do uszycia spódniczki dobrym wyborem będzie miękki, lekki materiał, taki jak bawełna w drobny deseń. Na spodenki i szorty najlepsze są tkaniny średniej grubości. Materiały z domieszką bawełny lub luźno tkana bawełna są dobre na T-shirt. Z tkaniny średniej grubości, takiej jak sztruks, możesz uszyć żakiet lub kamizelkę. Z lekkiej dzianiny można stworzyć również wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak chusty, szaliczki czy opaski.

Uniwersalność

Wiele wykrojów jest bardzo uniwersalnych i pasuje zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu. T-shirt uszyty z materiału we wzorki będzie wyglądał dziewczęco, z kolei z bawełny w paski – ucieszy chłopca. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Możliwe jest stworzenie wielu pięknych i oryginalnych ubranek dla dzieci w bardzo krótkim czasie. Wystarczą chęci i pomysł.

Dodaj komentarz