Polecane Zdrowie

Zdrowe żywienie – szczęśliwe zwierzęta

Zwierzęta domowe powinny otrzymywać karmę, która będzie zawierać odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze. Jeśli chcemy, aby nasi czworonożni przyjaciele długo cieszyli się dobrym zdrowiem, warto wybierać takie karmy, które zagwarantują prawidłowy rozwój i nie będą wywoływać skutków ubocznych w postaci np. biegunki czy wymiotów. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas kupna jedzenia dla naszych pupili?

Czytaj etykiety

To główna zasada, którą należy się kierować przy wyborze karmy. Opis zawarty na opakowaniu pozwoli nam podjąć odpowiednią decyzję. Na półkach sklepowych czy w Internecie znaleźć można wiele różnych produktów i każdy zasadniczo się od siebie różni. Czytając etykietę możemy sprawdzić, przeanalizować i porównać skład oraz wartość odżywczą. To pozwoli nam na wybór najlepszej karmy. Opłaca się kupić droższą karmę, niż wydać pieniądze na gorszej jakości zamiennik. Jeśli wybieramy się ze zwierzęciem za granicę  http://duowet.net/znakowanie-mikroczipem-oraz-zakladanie-paszportu/ warto wiedzieć, na co zwracać uwagę w sklepach.

Co powinno znaleźć się na etykiecie

To, jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie produktu i co się za nimi kryje, określa Kodeks dobrej praktyki znakowania karmy dla zwierząt. Czego w związku z tym możemy się dowiedzieć czytając opis na opakowaniu?

Każda etykieta musi zawierać zasadnicze informacje na temat karmy (kategorię zwierząt lub opcjonalnie etap życia, np. dla szczeniąt, dla kociąt, dla dorosłych osobników). Ponadto istotną informacją jest jaki to rodzaj karmy – pełnoporcjowa czy uzupełniająca. Karmy pełnoporcjowe są całkowitym i zbilansowanym pokarmem, który dostarcza wszelkich wymaganych składników odżywczych i mineralnych – w należytych ilościach i proporcjach. Dlatego też ten rodzaj karmy może być podawany zwierzęciu codziennie, jako wyłączne źródło substancji pokarmowych. Z kolei karmy uzupełniające – jak wynika z nazwy – są tylko uzupełnieniem do codziennego żywienia i nie mogą odgrywać decydującej roli w przekazywaniu wartości odżywczych. Na etykiecie są zawarte również informacje dotyczące stosowania produktu (ile razy dziennie i w jakich ilościach stosownie do danej masy ciała psa lub kota).

Jeśli masz wątpliwości co do danej karmy, porozmawiaj o niej z weterynarzem http://duowet.net/.

Dodaj komentarz