Dzieci Polecane Zdrowie

Letnia beztroska pod znakiem bezpieczeństwa, czyli jak właściwie dopajać niemowlę

Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, uwielbiają letnie harce. Musimy jednak pamiętać, że im młodsza jest nasza pociecha, tym większe jest ryzyko odwodnienia. Dlatego też niezbędna
w gorące dni stanie się butelka krystalicznie czystej wody „Mama i ja”, którą stworzono z myślą o najbardziej wrażliwym organizmie naszego maluszka. O tym, w jaki sposób dopajać latem niemowlę i chronić je przed niebezpieczną dla zdrowia utratą płynów opowiada lek. med. Marek Michalski – specjalista pediatrii i neonatologii, ordynator oddziału Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Źródło ukojenia

Delikatny organizm niemowląt wymaga nieustannej troski i uwagi, zwłaszcza gdy na dworze panują niepokojąco wysokie temperatury. Składające się w 80% z wody ciało małego dziecka nie tylko latem narażone jest na odwodnienie, niemniej ryzyko zagrożenia zdrowia wzrasta wprost proporcjonalnie do wzrostu temperatury.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy życia dziecka najlepszym pokarmem jest mleko matki, dlatego latem niemowlęta powinny być po prostu częściej karmione – mówi lek. med. Marek Michalski, z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jednak po przekroczeniu tego wieku dietę dziecka należy dodatkowo uzupełniać innymi napojami. W takiej sytuacji niezawodna stanie się niskozmineralizowana woda źródlana, którą możemy podawać łyżeczką lub wykorzystać do rozcieńczenia mleka modyfikowanego oraz codziennych posiłków – dodaje ekspert. Ważne jest, by podając niemowlętom wodę źródlaną wcześniej ją przegotować oraz ostudzić, a otwartą butelkę przechowywać w lodówce nie dłużej niż 24 h.

Mama, wakacje i ja

Latem kluczem do bezpieczeństwa naszej pociechy stanie się butelka krystalicznie czystej wody źródlanej „Mama i ja”, która w naturalny i łagodny sposób ustabilizuje zawartość płynów w organizmie dziecka. Ta rekomendowana przez Centrum Zdrowia Dziecka woda wydobywana jest wprost ze znajdującego się na głębokości 170 m źródła, zlokalizowanego na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Ekologiczne rejony jej pochodzenia są gwarancją czystości, a niski stopień mineralizacji sprawia, że woda „Mama i ja” to bezpieczny sposób na zapewnienie maleństwu ochrony przed negatywnymi skutkami odwodnienia. Podczas letnich wojaży niezwykle ważna jest wygoda, dlatego woda „Mama i ja”, poza standardowymi butelkami o pojemności 1,5 l, jest dostępna również w mniejszej, półlitrowej wersji, którą dodatkowo wyposażono w bardzo poręczny „dziubek”.

Woda „Mama i ja” to przepis na spokojne i zdrowe rodzinne wakacje, gdyż bez względu na to, czy udajemy się na dłuższy wyjazd, czy tylko na krótki spacer zadba ona o zdrowie oraz dobre samopoczucie naszego maluszka oraz całej rodziny.

Dodaj komentarz