Polecane Rozrywka

Zobacz ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie!

Warszawa oferuje wiele interesujących atrakcji przeznaczonych dla dzieci – zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Jeśli także planujesz wyjazd do stolicy i nie wiesz, co odwiedzić, sprawdź nasze propozycje!

Centrum Nauki Kopernik

To zdecydowanie jedna z najlepszych atrakcji przeznaczonych dla dzieci w Warszawie. Największe w Polsce centrum nauki, które zachwyca bogactwem interesujących ekspozycji poświęconych szeroko rozumianej nauce. Przy Centrum Nauki Kopernik działa również Planetarium Niebo Kopernika, a także nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. Na zwiedzanie najlepiej przeznaczyć cały dzień!

 Stadion Narodowy

Jedna z wizytówek Warszawy – Stadion Narodowy jest doskonałym miejscem do odwiedzenia nie tylko dla małych fanów piłki nożnej, ponieważ regularnie odbywają się tutaj różne ciekawe wydarzenia. Dokładne informacje na ich temat można znaleźć na stronie stadionu.

Stadion Narodowy można również zwiedzić – przewodnik oprowadza wtedy zainteresowanych po obiekcie i pozwala na zajrzenie także do takich jego miejsc jak sale dla VIP-ów czy szatnie piłkarzy. Najmłodsi mogą także pograć w piłkę na jego murawie!

Muzea dla dzieci

Warszawa jest również pełna wielu interesujących muzeów. Do wyboru mamy tutaj między innymi takie punkty jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Ewolucji, Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działające w ramach Muzeum Etnograficznego czy Muzeum Domków dla Lalek, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

 Teatr dla dzieci

Jeśli chodzi o ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, nie można zapominać również o atrakcjach kulturalnych. Doskonałym pomysłem może być wybranie się do Teatru Małego Widza, który jest teatrem założonym specjalnie z myślą o dzieciach. Na spektakle można wybrać się tutaj nawet z dzieckiem mającym jeden roczek!

 Warszawskie zabytki

Jeśli dziecko jest nieco starsze, warto także poświęcić czas na zwiedzenie zabytków Warszawy. Stare Miasto z Placem Zamkowym i rynkiem z Syrenką, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, ale również Pałac w Wilanowie to tylko parę propozycji.

Dodaj komentarz