Edukacja Polecane

Znaczenie imion najczęściej nadawanych dzieciom w ostatniej dekadzie

Wedle statystyk MSW, lista kilku / kilkunastu najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat praktycznie nie zmienia się. Niepodzielnie królują Lena i Jakub, a także: Kacper, Filip, Julia, Zuzanna, Szymon, Mateusz, Maja i Wiktoria. Jakie jest znaczenie tych imion?

Znaczenie imienia Lena
Imię świetnie pasujące do osoby przebojowej, zdecydowanej i odważnej. To urodzona kierowniczka – umie i lubi zarządzać. Czasami bywa niespokojna i nadpobudliwa, co wynika z jej dużej wrażliwości. Ma wiele typowo kobiecych cech odnoszących się zarówno do jej charakteru, jak i wyglądu. Jest towarzyska, prostolinijna i ma poczucie humoru, dzięki czemu cieszy się sporą sympatią w swoim otoczeniu. W kontaktach z mężczyznami niezwykle uwodzicielska.

Znaczenie imienia Jakub
Jakub wskazuje na człowieka inteligentnego, kulturalnego i nienagannego (pod wieloma względami – wyglądu, wysławiania się, towarzyskiego obycia). Jednym słowem – ideał! Do tego ambitny, lubiący wyzwania, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. W pracy bardzo sumienny, systematyczny i zaangażowany w wykonywane zadania. Chętnie uczy się nowych rzeczy, bo kariera zawodowa jest dla niego ważna w życiu. Lubiany, towarzyski, kontaktowy. Dobry mąż i świetny ojciec.

Znaczenie imienia Kacper
Radosny optymista z poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem do świata i ludzi. Zawsze chętnie pomoże, doradzi, rozweseli, dotrzyma towarzystwa. To, co go wyróżnia na plus, to również elegancki wygląd, nienaganne maniery oraz niebywały takt. Savoir-vivre nie jest mu obcy, między innymi dlatego cieszy się on sympatią i szacunkiem wielu osób. Czuły, troskliwy partner. Wspaniały ojciec. Niezwykle rodzinny człowiek. Dobro najbliższych przedkłada nad swoje własne.

Znaczenie imienia Filip
Facet niezwykle energetyczny i kreatywny. Ma silne poczucie obowiązku i sprawiedliwości. Ludzie lubią jego towarzystwo, ufają mu. Jest szczery, hojny i zawsze wrażliwy na ludzki los. Nie przechodzi obojętnie wobec krzywd, waśni, sporów. Lubi i potrafi godzić skłóconych, rozdaje pieniądze potrzebującym, jego dom stoi otworem przed gośćmi i tymi, którzy potrzebują dachu nad głową. Człowiek z wielkim sercem. Wzorowy gospodarz, mąż i ojciec.

Znaczenie imienia Julia
Julka… czyli dużo zalet w jednej osobie. Dziewczyna miła i kulturalna, a do tego mądra. Śmiało może robić karierę naukową albo wejść w świat biznesu – i tutaj i tutaj odniesie sukces. Bywa też uzdolniona artystycznie i przepełniona kobiecym wdziękiem. Dba o swój wygląd i chętnie wyraża swoją osobowość na przykład poprzez ekstrawagancki styl ubierania się. Potrafi skutecznie uwodzić mężczyzn. W miłości – wierna i wrażliwa. Kocha mocno i mocno przeżywa emocjonalne zawody.

Znaczenie imienia Zuzanna
Kobieta temperamentna, zaradna i pewna siebie, ale jednocześnie subtelna i wrażliwa. Nie potrafi żyć bez zmian. Nie usiedzi długo na jednym miejscu, w jednej pracy, nie poprzestanie na jednym hobby. Miewa szalone pomysły, które – o dziwo – udaje jej się często realizować. Na co dzień uśmiechnięta optymistka, ale od czasu do czasu nerwy puszczają i wtedy „wybucha”. Zadbana, ładnie ubrana, wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej.

Znaczenie imienia Szymon
Szymona po prostu nie da się nie lubić! Sympatyczny, przystojny, pogodny, wszechstronny i zabawny. Od młodości do starości ma duże powodzenie u kobiet. Lubi kontrolowane wyzwania. Ludzie cenią go za uczciwość, prawdomówność i obiektywizm. Dzięki wrodzonej wrażliwości, chętnie pomaga innym, działa społecznie, udziela się charytatywnie. Szymon uwielbia towarzystwo, ale z drugiej strony bardzo ceni sobie także swoją prywatność, dlatego czasem bywa tajemniczy.

Znaczenie imienia Mateusz
Tradycjonalista, niejednokrotnie uznawany nawet za osobę staroświecką. Konserwatyzm przyświeca mu w wielu dziedzinach życia, na przykład w wychowywaniu dzieci. Poza tym, jest to człowiek o wielu godnych pozazdroszczenia zaletach: odpowiedzialny, obowiązkowy, szczery. Bardzo dużą wartość stanowi dla niego moralność, jak również etyczne zasady w biznesie. Dobry, wierny, kochający mąż i przyjaciel, na którego zawsze można liczyć. Wymagający ojciec.

Znaczenie imienia Maja
Dobra dyplomatka – prywatnie na co dzień i w pracy. Dzięki dużej ambicji i systematycznej pracy, a także konsekwencji w działaniu no i odrobinie szczęścia, jej życie to zazwyczaj pasmo sukcesów. Jest wspaniałą żoną, dobrą matką i lojalną, niezawodną przyjaciółką. Otwarta na świat i nowe znajomości – na pewno nie spędzi swojego życia w domu. Nie jest ona typem gospodyni domowej. Maja to miła, subtelna i wrażliwa kobieta, którą – niestety – dość łatwo zranić

Znaczenie imienia Wiktoria
To imię zwyciężczyni. Sukces jest w zasadzie jej przeznaczeniem. Osiągnie go w każdej dziedzinie życia i to bez większego wysiłku, choć oczywiście Wiktoria jest pracowita i obowiązkowa, a przy tym bardzo skromna. Cechuje ją niezwykła empatia i wrażliwość. Ceni sobie spokój, bo wyjątkowo źle znosi konflikty i nerwową atmosferę w domu lub pracy. Wiele potrafi wybaczyć i wiele toleruje u ludzi. Uwielbia przyrodę, ciszę i spędzanie czasu z rodziną.

Znaczenie imion mniej popularnych w ostatniej dekadzie poznasz wchodząc na stronę http://www.osesek.pl/imiona

Dodaj komentarz