Polecane Rozrywka

Czym powinien wyróżniać się głośnik na imprezę?

Odpowiedni sprzęt nagłaśniający to podstawa każdej imprezy, dlatego tak ważne jest to, abyś wybrał właściwy głośnik. Dzięki temu muzyka będzie dobrze słyszalna, a goście z chęcią wyruszą na parkiet. Tym bardziej że taki sprzęt jest niezastąpionym elementem wyposażenia nie tylko sal, barów czy DJ-ów – Ty również możesz go mieć w domu. Wystarczy, że zdecydujesz się na sprawdzony model.

Kluczowe cechy głośnika na imprezy

Bardzo dobry dźwięk

Bez wątpienia jedną z najważniejszych cech głośnika na imprezę, jest jakość dźwięku. Szczególnie zwróć uwagę na to, jak brzmią piosenki, gdy już nieco podkręcisz głośność. W końcu w trakcie przyjęcia czy nawet spotkania ze znajomymi na pewno chcesz, żeby kolejne utwory były zrozumiałe, dobrze słyszalne, a do tego naprawdę czyste. Z takimi wymaganiami nie poradzą sobie tradycyjne urządzenia. Dlatego kluczowe jest to, abyś zdecydował się na dedykowane sprzęty typu https://www.skleptonsil.pl/glosniki-bezprzewodowe-partydance,c188.html. One wyróżniają się większą mocą i odpowiednim podbiciem nawet niskich tonów. 

Zwróć również uwagę na to, że profesjonalne głośniki imprezowe muszą wyróżniać się zbilansowaniem wielu częstotliwości, dopasowanym kątem nachylenia membran, a także nowoczesnym generatorem dźwięku. Dopiero takie połączenie sprawi, że będziesz w pełni zadowolony ze słyszanej piosenki.

Mobilność imprezowego głośnika

Nie wszystkie imprezy czy spotkania odbywają się w tym samym miejscu – zapewne sąsiedzi w końcu zgłosiliby swój sprzeciw. Dlatego tak ważne jest to, abyś wybrał urządzenie, które jest mobilne. Wtedy nie będziesz miał problemów z przeniesieniem głośnika. Wiąże się to również z jego wagą czy obecnością specjalnego uchwytu, a nawet solidnych kółek. Zwróć również uwagę na to, że ten atut jest też bardzo ważny dla profesjonalny DJ-ów i organizatorów przyjęć. Dzięki temu nie będziesz mieć żadnych problemów z podłączeniem głośnika w plenerze, kolejnej restauracji, barze czy w domu klientów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrany przez Ciebie głośnik był mobilny, to przede wszystkim zwróć uwagę na jakość jego obudowy. W końcu to właśnie ona chroni cały sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami – podczas przenoszenia może do nich dochodzić częściej. Poza tym mobilne głośniki bardzo często działają bezprzewodowo, czyli z wykorzystaniem bluetooth. To znacznie zwiększa funkcjonalność i ułatwia jego obsługę.

Dodatkowe opcje głośnika

Czy wiesz, że imprezowe głośniki już dawno przestały być traktowane jedynie jako sprzęt do odtwarzania muzyki? Teraz stanowią integralną część każdej zabawy, co jest związane, chociażby z mnogością dodatkowych funkcji. Dzięki temu nie tylko skutecznie zachęcą do tańców, ale też rozhulają niejedno towarzystwo. Przede wszystkim dostrzeżesz to wtedy, gdy zdecydujesz się na model z karaoke. Wtedy już po chwili goście będą śpiewali kultowe piosenki bądź te całkiem nieznane. Dodatkowo ta opcja pozwala im zadedykować dany utwór np. ukochanej. 

Tak naprawdę głośniki na imprezę mają jeszcze więcej dodatków. Wśród nich zwróć uwagę na oświetlenie. Wiele nowoczesnych wariantów ma wbudowane lampy LED, które zaczynają świecić w rytm danego utworu. Oprócz tego możesz podłączyć instrument do głośnika – wtedy wzmocnisz efekt, ale też pokażesz wszystkim swoje umiejętności.

Intuicyjna obsługa

Masz już wybrany wymarzony sprzęt? W takim razie zwróć uwagę jeszcze na jeden aspekt. Chodzi tu oczywiście o sposób sterowania urządzeniem. Obecnie najpopularniejsze są głośniki, które możesz obsługiwać przy pomocy bluetooth. Takie warianty są nie tylko bardzo intuicyjne, ale też umożliwiają podłączenie kolejnego oświetlenia lub innych sprzętów. Atutem jest również brak kabli – one zazwyczaj stanowią prawdziwe utrapienie. 

Oprócz głośników imprezowych na bluetooth znajdziesz również sprzęty sterowane ruchem. Wówczas wystarczy, że wykonasz odpowiedni gest, a piosenka się przełączy, zmienisz głośność lub zakończysz imprezę.