Polecane Zdrowie

Sztuka stawiania pijawek

Terapia z wykorzystaniem pijawek, innymi słowy hirudoterapia, pomaga w leczeniu różnych schorzeń i coraz częściej jest alternatywą dla konwencjonalnego leczenia. Ogranicza powstawanie wielu poważnych chorób, w tym zakrzepicy. Dodatkowo zwiększa odporność i rewitalizuje organizm, a przede wszystkim jest stosowana tam, gdzie nie spełniają oczekiwać wszystkie inne metody leczenia.
Jak wygląda zabieg, kto może go zrobić i jak poznać, że jesteśmy w dobrych rękach?

Przed zabiegiem

Czynnościami poprzedzającymi zabieg powinny być wybór techniki jego wykonania, a także przeprowadzenie wywiadu z pacjentem. Należy uwzględnić jego wiek, stan, natężenie choroby, trwające do tej pory leczenie oraz wszystkie przyjmowane leki. Jeżeli osoba wykonująca terapię nie ma dokładnej wiedzy na temat konkretnej choroby, powinna skonsultować to z lekarzem. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu trzeba się upewnić, czy pacjent nie ma przeciwwskazań do terapii z wykorzystaniem pijawek http://pijawki.abros.pl/. Przeprowadzenie zabiegu wyklucza przede wszystkim anemia, hemofilia, ciąża czy też uczulenie na hirudozwiązki. Należy pamiętać, że odpowiednio ogrzana i czysta skóra (wolna od kosmetyków) ułatwia pijawkom pracę. W przypadku dokonania wyżej wymienionych ustaleń można rozpocząć terapię.

Procedura zabiegu

Na początku należy dobrać odpowiednią ilość pijawek. Pacjent, który przystępuje do zabiegu po raz pierwszy, nie powinien mieć ich przystawionych więcej niż 4 sztuk. W przypadku niskiego ryzyka krwawień czy innych powikłań ich liczba może wynosić od 4-8. Znacznej liczby pijawek nie powinno się przystawiać w porze wieczornej, ponieważ nadzór nad pacjentem po terapii jest mocno ograniczony. Ważne, aby zabieg był wykonywany w jednorazowych rękawiczkach, co zwiększa bezpieczeństwo. Terapia trwa, w zależności od lokalizacji, w której stawiane były pijawki, od 15 minut do nawet 2 godzin. Należy ją kontynuować przez okres 4-5 tygodni.

Co ważne, leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami odbywa się tylko ze ściśle określonymi ich gatunkami, wyhodowanymi w sterylnych warunkach i posiadającymi odpowiedni certyfikat.

Dodaj komentarz