Edukacja

Sposób na naukę angielskiego

W dzisiejszych czasach angielski jest niezbędny w wielu dziedzinach życia. Wielu osobom przydaje się w pracy, zwłaszcza kiedy firma współpracuje z zagranicznymi klientami lub należy do przedsiębiorstw międzynarodowych. Oprócz tego umiejętność prowadzenia swobodnych konwersacji w języku obcym okazuje się nieoceniona w kontaktach z obcokrajowcami, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych.

Kłopoty w komunikacji
O ile wielu mieszkańców Polski dobrze rozumie teksty pisane po angielsku i nie najgorzej radzi sobie z interpretacją ze słuchu, o tyle umiejętność mówienia w obcych językach pozostawia wiele do życzenia. Często brakuje słów, lub zbyt wolno dopasowuje się znane już słownictwo do składni zdania, chcąc, by wszystko było zgodne z zasadami gramatyki. Tymczasem prowadzenie konwersacji jest jednym z najważniejszych aspektów komunikacji z innymi osobami. W wielu przypadkach trudności w opanowaniu biegłego mówienia po angielsku są spowodowane nieumiejętnym przekazywaniem wiedzy przez nauczycieli już w okresie szkolnym, gdzie zbyt dużo uwagi poświęca się właśnie na ćwiczenia gramatyczne i rozumienie tekstów pisanych. Zresztą, trudno jest skutecznie nauczyć angielskiego trzydziestoosobową grupę. Na szczęście, szkoły językowe proponują specjalnie dostosowane metody, dzięki którym ich klienci szybko nadrabiają swoje braki.

Myśleć po angielsku
Okazuje się, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na płynność mówienia jest sposób myślenia. Z tego powodu szczególnie ceni się metodę Callana w nauczaniu angielskiego. Przez lata została ona udoskonalona i obecnie istnieją szkoły językowe prowadzące zajęcia właśnie w taki sposób. Zajęcia opierają się na mówieniu i powtarzaniu, dzięki czemu wiedza zostaje dobrze zakotwiczona w umyśle osoby nauczanej, która po jakimś czasie zaczyna myśleć po angielski. Skutkiem tego jest łatwość w wypowiadaniu się.

Dopasowane do potrzeb
Oferta szkół językowych jest na tyle elastyczna, że nie ma problemu z dopasowaniem godzin oraz odpowiedniego poziomu. Ponadto prowadzące są zajęcia dla osób, które dobrze władają językiem, jednak nie posiadają wiedzy z zakresu słownictwa specjalistycznego. Tego typu lekcje przydają się zwłaszcza w biznesie, na przykład w bankowości lub innych instytucjach finansowych. Dodatkowym atutem są niewielkie grupy, do 10 osób, przez co nauka jest komfortowa.

 

Dodaj komentarz