Dzieci Edukacja

Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?

Kiedy zacząć uczyć swoje dziecko języka obcego? Tak naprawdę nie ma konkretnego wieku. Wiadomo, jednak że im wcześniej zaczniemy naukę, tym lepiej. Od czego zacząć? A przede wszystkim jak zacząć? Robić to na własną rękę czy może postarać się o jakiś kurs?

Początki nauki języka obcego

Zakres wczesnego nauczania języka angielskiego zaczyna się już w przedszkolu. Aktualnie programem nauczania objęte są dzieci już od piątego roku życia. Ich celem jest przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym dzięki rozbudowaniu ich świadomości oraz wrażliwości kulturowej. Nauka ta odbywa się między innymi poprzez:

  • zabawy ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne;
  • wdrażanie poleceń w języku angielskim;
  • nauczanie krótkich piosenek oraz wierszy w j. angielskim;
  • opowiadania i czytanki w języku obcym.

Takie działania mają na celu ośmielenie naszych najmłodszych do używania języka angielskiego i zachęcenia ich do zainteresowania się językiem obcym.

Kursy a może przedszkola lub szkoły językowe?

Wprowadzanie języka obcego przed pójściem naszej pociechy do przedszkola, daję nam możliwość delikatnego wprowadzenia dziecka w świat języków obcych.  Gry i zabawy edukacyjne mogą nam w tym bardzo pomóc. Otrzymujemy także dzięki temu obraz możliwości dalszej nauki języków, lub zmianę zainteresowań naszego dziecka. Jeżeli postawimy na przedszkole samorządowe dobrze jest postawić np. na kurs angielskiego w Częstochowie http://tarkowski.edu.pl/

Jeżeli postawimy natomiast na przedszkola językowe, mamy pewność, że bardzo duży nacisk będzie kładziony na naukę języka, który wybraliśmy dla dziecka. Metody nauczania są różne, począwszy od pojedynczych słówek, zwrotów grzecznościowych, do nauki pełnych zdań i ciągłej rozmowy. Im młodsze dziecko jest uczone języków obcych, tym lepiej łapie je w przyszłości. Oferowane zajęcia lub opieka nad dzieckiem w takich przedszkolach często prowadzona jest w języku, który wybraliśmy, więc nasza pociecha ma styczność z językiem obcym na co dzień. To do was drodzy rodzice należy decyzja.