Edukacja

Kurs języka angielskiego dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Język angielski nie jest tylko jednym ze szkolnych przedmiotów, które dziecko musi zaliczyć w toku nauki. To, w jakim stopniu nasze pociechy go opanują, będzie miało dla nich w przyszłości duże znaczenie. Lekcje w szkole często nie dają wystarczającego przygotowania do tego, aby swobodnie porozumiewać się po angielsku. Dlatego też wielu rodziców zapisuje dzieci na kursy i korepetycje. Na co powinniśmy zwracać uwagę, wybierając dla dziecka dodatkowe lekcje, by nauka była efektywna?

Ilość osób w grupie

Przeludnione klasy to bolączka polskich szkół. Dodatkowe zajęcia powinny odbywać się w kameralnych grupach. Kiedy nauczyciel pracuje tylko z kilkorgiem uczniów, dużo łatwiej jest mu poświęcić uwagę każdemu z nich indywidualnie. Na lekcjach prowadzonych w małych grupach każde dziecko ma możliwość wypowiedzenia się po angielsku czy zadania pytania, gdy coś sprawia mu trudność. Na takich zajęciach, kiedy uczniowie wykonują np. ćwiczenia w parach, prowadzący może podejść do każdej z nich i w razie potrzeby pomóc lub skorygować pracę kursantów.

Częstotliwość zajęć

Jako rodzice i opiekunowie pamiętajmy, że nie możemy stawiać przed naszymi pociechami zbyt wygórowanych wymagań, ponieważ przyniesie to skutek odwrotny do zamierzonego.  Zamiast uczyć się coraz lepiej, będą zniechęcone i zmęczone nadmiarem materiału. Odpowiednia częstotliwość zajęć dodatkowych dla dziecka w wieku szkolnym to maksymalnie 2 razy w tygodniu po 60 minut. 

Metoda nauczania

Szkoły językowe mają bardzo bogatą ofertę zajęć prowadzonych różnymi metodami. Wybierając najlepszą, dopasujmy ją przede wszystkim do wieku dziecka i jego poziomu znajomości języka angielskiego. Zwróćmy uwagę także na indywidualne predyspozycje i upodobania naszej pociechy, np. czy lepiej czuje się, pracując w grupie czy indywidualnie. Sprecyzujmy potrzeby ucznia i wraz z nim zdecydujmy, czy chodzi nam o to, aby na zajęciach zdobywał umiejętności ponadprogramowe, czy może chcemy pomóc mu lepiej zrozumieć materiał ze szkoły.

Interesuje Cię kurs języka angielskiego Częstochowa? Jeszcze dziś zajrzyj na: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz