Podróże

Wyprawa do Poznania. Co zobaczyć i gdzie spędzić noc?

Mieszkańcy Wielkopolski i okolicznych województw wcale nie muszą daleko szukać, kiedy poszukują miejsca, gdzie mogliby spędzić krótki urlop. Zamiast planować podróż nad morze czy w góry, można po prostu wybrać się do stolicy regionu, czyli do Poznania. To miasto ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Możemy doskonale spędzić tam czas zarówno z dziećmi, jak i podczas romantycznego wyjazdu tylko we dwoje. Również i na własną rękę możemy wybrać się na poznawanie Poznania. A jeśli już jesteśmy zdecydowani na taki cel, warto dokładnie sobie zaplanować, co chcemy obejrzeć, a przede wszystkim – gdzie zarezerwować nocleg.

Poznań i miejsca warte zobaczenia

Na mapie Poznania znajduje się wiele interesujących obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć, kiedy już będziemy w tym mieście. Nawet jeśli znaleźliśmy się tutaj jedynie przejazdem, np. ze względu na zawodowe obowiązki, to warto znaleźć odrobinę czasu chociażby na spacer po centrum. Piękne zabytki i klimatyczne zakamarki sprawią, że pobyt z pewnością będzie niezapomniany.

Wart zwiedzenia jest chociażby stary Ratusz, w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania. Co prawda nie możemy wejść na wieżę, gdzie codziennie w południe pojawiają się słynne poznańskie koziołki, jednak sale na pierwszym i drugim piętrze są udostępnione dla odwiedzających. Dodatkowo, jeśli zajrzymy tam w sobotę, trafimy na darmowy wstęp.

Skoro już mowa o muzeach, to z pewnością nie można przegapić Muzeum Narodowego w Poznaniu. Budynek sam w sobie stanowi bardzo interesującą atrakcję, ponieważ starsza część pochodzi z 1901 roku. Wewnątrz znajdziemy wiele fascynujących okazów, w tym najlepsze dzieła sztuki polskiej, m.in. dzieła Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego czy też Jacka Malczewskiego. To także jedyne miejsce w Polsce, gdzie możemy zobaczyć obraz autorstwa Moneta – „Plażę w Pourville”.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej zgłębić historię i tradycje panujące w tym mieście, to nie można sobie odmówić pójścia do Rogalowego Muzeum Poznania, gdzie na własne oczy zobaczymy, jak powstają popularne rogale świętomarcińskie. Poznamy tam również legendę o świętym Marcinie, a nawet otrzymamy krótką lekcję gwary. Zdecydowanie jest to zatem miejsce, gdzie rzeczywiście będziemy przez chwilę mogli się poczuć jak Poznaniacy.

Na naszej trasie wycieczkowej z pewnością nie powinno też zabraknąć takich miejsc jak: Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która znajduje się w Ostrowie Tumskim. Zostali tam pochowani pierwsi władcy Polski, m.in. Mieszko I, Bolesław II Chrobry czy Kazimierz Odnowiciel. Ciekawymi punktami są także Zamek Królewski czy Park Cytadela. Jeśli zapragniemy odpocząć na łonie natury, to możemy wybrać się nad Jezioro Malta.

Hotele w Poznaniu

Wpisując w wyszukiwarkę – hotel Poznań – na pewno będziemy się kierować kilkoma rzeczami: ceną, udogodnieniami, estetyką, a także lokalizacją. Jeśli nasz czas jest dość ograniczony, to najlepiej zarezerwować nocleg w pobliżu centrum, dzięki czemu będziemy mieli bardzo blisko do wszystkich najważniejszych atrakcji. 

Naszą uwagę z pewnością zwróci Hotel Mercure Poznań Centrum, położony niedaleko Dworca Głównego, a jednocześnie w niewielkiej odległości od Starego Rynku. Dzięki temu nie tylko nie będziemy musieli taszczyć bagaży na duże odległości, ale także będziemy mogli pieszo przemieszczać się po mieście. Do wyboru mamy 228 klimatyzowanych pokoi z nieograniczonym dostępem do Wi-Fi. Wewnątrz możemy korzystać z takich luksusów jak sauna czy centrum fitness. Doskonałe posiłki zapewnia hotelowa restauracja, możemy też korzystać z baru serwującego znakomite drinki. 

Wygodny pokój oferuje nam także Hotel Novotel Poznań Centrum, który również znajduje się w bardzo korzystnej lokalizacji. W pobliżu mamy chociażby galerię Stary Browar, więc jeśli będziemy mieli ochotę wybrać się na zakupy, nie trzeba daleko szukać. Na wszystkich gości tego obiektu czeka centrum fitness, a jeśli do Poznania udamy się zimą, to całkiem niedaleko znajdziemy wypożyczalnię nart. Hotel oferuje wiele komfortowych apartamentów, gdzie będziemy mogli odpocząć i nabrać sił przed kolejną dawką zwiedzania. Na terenie znajduje się też salon piękności, z czego z pewnością ucieszą się panie.

Nieco tańszą, a jednocześnie tak samo komfortową opcją będzie 3-gwiazdkowy Hotel ibis Poznań Centrum. Co ważne, podobnie jak w pozostałych dwóch hotelach, możemy się tutaj zatrzymać razem ze zwierzętami. Goście mają tu pod ręką kantor oraz pralnię, a ci, którzy lubią pozostawać w formie, mają oczywiście do dyspozycji centrum fitness. Posiłków dostarcza hotelowa restauracja, w razie potrzeby możemy też zamówić jedzenie do swojego pokoju. 

Dodaj komentarz