Podróże

Rodzinna podróż na wakacje – co ze sobą zabrać?

Wakacje coraz bliżej, a w związku z tym już niewiele czasu dzieli nas od upragnionego urlopu i wypoczynku. Wyjazd z dziećmi to jednak spore wyzwanie logistyczne. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej się spakować i co ze sobą zabrać, zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, pakując się na rodzinne wakacje.

Walizka czy plecak?

Na wakacyjnych wyjazdach z dziećmi najczęściej lepiej sprawdzi się walizka, którą możemy wygodnie włożyć do samochodu lub przewieźć na kółkach tam, gdzie potrzebujemy. W przypadku walizki dostęp do spakowanych rzeczy jest znacznie łatwiejszy – nie musimy wyciągać wszystkiego jak z plecaka, tylko dokładnie widzimy, gdzie jest to, czego potrzebujemy i w łatwy sposób możemy to wyjąć. Walizka jest bardziej przejrzysta i łatwiej utrzymać w niej porządek. Idealne walizki podróżne, które przydadzą nam się na wyjazdy z dziećmi, znajdziemy w GoliatHome  https://goliathome.pl/dziecko.

Kiedy natomiast lepszym rozwiązaniem będzie plecak? Świetnie sprawdzi się podczas krótkich, jednodniowych lub weekendowych, wyjazdów w góry. Po górskich szlakach z noclegiem w schronisku najlepiej poruszać się właśnie z nim. Dziecko może mieć swój mały i lekki plecak, w którym będzie niosło swoją ulubioną zabawkę i prowiant.

Przydatne akcesoria podróżne

Wyjeżdżając z dziećmi, mamy sporo bagażu, który dobrze jest pogrupować w kategorie: ubrania, kosmetyki, elektronika, środki czystości i akcesoria do jedzenia, jeśli takich używamy. W tym doskonale pomogą nam zestawy kosmetyczek – każda rzecz będzie miała swoje miejsce, dzięki czemu łatwo możemy uniknąć bałaganu w bagażu.

W przypadku małych dzieci warto zabrać ich ulubione naczynia i sztućce do jedzenia. W nowym miejscu mogą być mniej otwarte na nowości, a znany kubek czy miseczka, dają poczucie bezpieczeństwa. Na podobnej zasadzie działają ulubione zabawki czy książeczki. Ważne, aby dziecko wybrało jaką zabawkę i książeczkę chce zabrać na wakacje – dzięki temu poczuje się pewniej w nowym otoczeniu.

Akcesoria outdoorowe

Nawet jeśli nie wybieramy się pod namiot (choć dla dzieci to świetna przygoda i bardzo to polecamy!), warto pomyśleć o akcesoriach, które pozwolą nam spędzić ciekawie czas na świeżym powietrzu. Może to być namiot – budka plażowa, która zapewni najmłodszym miejsce do relaksu i zabawy w cieniu lub zwykły mały namiocik, który będziemy mogli rozłożyć w plenerze – w parku, na górskiej wycieczce, nad jeziorem czy w innym miejscu, w którym będziemy odpoczywać. Świetnie sprawdzą się akcesoria do gier na świeżym powietrzu, jak np. zestaw do badmintona, piłki nożnej wraz z przenośną bramką czy nawet najzwyklejsza plażowa piłka. Wszystko, co sprawi, że dziecko będzie mogło aktywnie spędzić czas, wybiegać się i spalić nadmiar energii, jest gadżetem, który warto zabrać na rodzinne wakacje.

Nie zapominajmy także o niezbędnikach: kremie z filtrem przeciwsłonecznym dla dzieci, najlepiej o faktorze 50, czapce, chustce lub kapelusiku na głowę, środku na komary i kleszcze, odzieży przeciwdeszczowej, a także o preparacie na ewentualne poparzenia słoneczne.

Zadbaj o udaną wycieczkę wraz z odpowiednimi akcesoriami!

Dodaj komentarz