Podróże Zdrowie

Jesienna kawa w pysznym i zdrowym wydaniu

Dni robią się coraz chłodniejsze, więc nie ma nic lepszego na rozgrzanie i poprawę nastroju, od pysznej, aromatycznej małej czarnej. Jak przygotować taki napój w zaciszu swojego mieszkania? Sprawdzimy to właśnie w tym artykule.

Mała czarna na jesienną chandrę

Spadek energii zawsze doskwiera nam właśnie jesienią. Idealnym sposobem na pobudzenie jest zaparzenie dobrej kawy, która szybko postawi nas na nogi i wprawi w dobry nastrój. Porcja kofeiny musi być dopasowana nie tylko do naszego organizmu, ale i do tego, ile energii potrzebujemy. Wiele osób odczuwa nieprzyjemne dolegliwości po wypiciu małej czarnej i dlatego niepotrzebnie z niej rezygnuje. Wystarczy bowiem dopasować rodzaj i ilość kawy do siebie, by czerpać z jej prozdrowotnych właściwości.

Kiedy, czyli idealna pora na kawę

Na pewno nie rozpoczynamy dnia od mocnego espresso lub americano. Po przebudzeniu nasz organizm wydziela hormony, które sprawiają, że możemy się obudzić i rozpocząć dzień. Jeśli czujemy się zaspani po prostu sięgnijmy po dużą szklankę wody z cytryną, a pyszną kawę wypijmy dopiero godzinę po przebudzeniu, np. w drodze do pracy. Zaparzmy sobie małą czarną na wynos. Kawa w saszetkach jest szybka, pyszna i prosta w przygotowaniu. W czasie porannej toalety możemy przy okazji zaparzyć sobie pyszny napój kofeinowy, ponieważ saszetkę umieszczamy w ekspresie, a kawa robi się sama. Później przelewasz ją do kubka termicznego i ciepła mała czarna na drogę, gotowa.

Kawa zamiast drzemki

Jesienią marzymy tylko o tym, by po ciężkim dniu się zdrzemnąć i zostać na kanapie aż do rana. Dlatego dobrze jest wspomóc się kawą i nie rezygnować z aktywności w wolnym czasie. Oczywiście, mała czarna działa, ale pita w odpowiednich ilościach. Trzy kubki dziennie to wystarczająca ilość, by być pobudzonym, ale i później móc spać w nocy. Na przykład kawa pads jest pyszna i aromatyczna, a w dodatku dodaje energii do działania. Pij ją rano i po południu, by nie przespać szarej jesieni, tylko korzystać z jej uroków. Wybierz swój ulubiony smak i ciesz się kawą tak pyszną jak z kawiarni.

Dodaj komentarz