Edukacja Podróże Polecane Rozrywka

Najlepsze książki dla dzieci

Czytanie to jeden z najlepszych sposobów na budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem. Ponadto książki rozwijają wyobraźnię, wspomagają naukę mówienia i zachęcają dzieci do czytania. Dlatego ważne jest aby czytać im już od najmłodszych lat. A co im czytać?

Pucio

Seria książeczek o przygodach uroczego Pucia i jego rodzinki to absolutny hit w naszym domu. Autorką książki jest Marta Galewska-Kustra – logopeda i specjalistka zaburzeń mowy u dzieci. Pucio to sześć książeczek z uroczymi ilustracjami Joanny Kłos. Każda kolejna książeczka to wyższy poziom trudności – na początek mamy zabawy dźwiękonaśladowcze, później całe słowa i zdania. Wspaniała zabawa zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Dodatkowo w serii Pucio są również edukacyjne puzzle, które ułatwiają małym dzieciom zrozumienie tego, co ich otacza na co dzień.

Seria Pucio:

  1. Pucio uczy się mówić.
  2. Pucio mówi pierwsze słowa.
  3. Pucio i ćwiczenia mówienia.
  4. Pucio na wakacjach.
  5. Co robi Pucio?
  6. Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem.

Przesuń paluszkiem

Kolejna rewelacyjna pozycja od Wydawnictwa Wilga. Każda strona zawiera ruchome kartki. Dziecko, przesuwając paluszkiem w wyznaczonym miejscu, odmienia charakter przedstawionej sytuacji – zapala gwiazdki na niebie czy okna w wieżowcu, wywołuje tęczę lub obcina włosy. Daje to niezwykłe możliwości do wymyślania i opowiadania własnych historii.

Więcej na ten temat na portalu: https://bialemebelki.pl

Rok w…

Istne cudeńko od Wydawnictwa Nasza Księgarnia! Każda z książeczek w serii zawiera 12 rozkładówek, jedną na każdy miesiąc w roku, które przedstawiają sytuację w lesie, mieście, przedszkolu czy na wsi. Rok w lesie jest naszą ulubioną pozycją. Na każdej ilustracji znajdują się zwierzątkaw typowych dla siebie sytuacjach o danej porze roku. Nie sposób oderwać wzroku.

Książeczki z serii Rok w… uczą wrażliwości i rozwijają wyobraźnię. To świetny sposób na spędzanie czasu ze swoim maluszkiem i uczenie go nowych rzeczy!

Dodaj komentarz