Edukacja Rozrywka

Ferie zimowe za granicą? Połącz naukę z wypoczynkiem!

Przed nami ferie i coroczny… dylemat. Czy czas wolny przeznaczyć na nadrabianie zaległości i naukę nowych rzeczy czy zrobić sobie dwa tygodnie wolnego i poświęcić je tylko na wypoczynek? Pytanie to nabiera szczególnego znaczenia, gdy w końcówce semestru coraz wyraźniej zaczyna rysować się wizja egzaminów. W przypadku nauki języka sprawa jest prosta – nauka wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wypoczynku. Nawet ucząc się intensywnie, można zregenerować siły, aby efektywnie przepracować kolejnych kilka miesięcy.

Kurs językowy za granicą w czasie ferii zimowych to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wielu rodziców ma wątpliwości przed organizowaniem w trakcie ferii zimowych dodatkowych zajęć swojemu dziecku. Powszechnie panuje bowiem przekonanie, że tę krótką szkolną przerwę dzieci powinny przeznaczyć na odpoczynek, swobodną zabawę czy spotkania z przyjaciółmi.

Trochę nauki, trochę wypoczynku

Tyle teorii, chociaż w praktyce rzadko udaje się ciekawie zagospodarować dzieciom czas wolny w domu. Najczęściej brak szkoły, oznacza więcej godzin spędzonych przed komputerem czy telewizorem.

Można temu zaradzić, wysyłając dziecka na zimowy wypoczynek. Ferie połączone z wyjazdem językowym to idealny wybór, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Zajęcia odbywają się przez kilka godzin w ciągu dnia, a pozostałą część można poświęcić na zwiedzanie, sport i rekreację. Kursy językowe mają w programie czas wolny, który można przeznaczyć na zwiedzanie miasta i okolicy, wieczorki taneczne, wieczory z muzyką, filmem, lekcje gotowania, tańca, a nawet tenisa czy golfa. Trudno sobie wyobrazić lepsze połączenie, a co za tym idzie również efektywność takiego rozwiązania. Kto ma ochotę uciec od zapowiadanych mocno ujemnych temperatur może przez kilka dni cieszyć się cieplejszym klimatem na Malcie lub w Anglii (np.  w okolicach Swanage).

Konkretna oferta

By tego krótkiego czasu nie zmarnować, niezbędne jest znalezienie rzetelnego biura, które ma w ofercie konkretne atrakcje i gwarantuje ich realizację. Sprawdzone agencje turystyczne np. ATAS (www.kursy.atas.pl) dysponuje różnymi programami nauczania oraz czasu wolnego w zależności od miasta i wieku uczestników.

Kilkanaście godzin dziennie spędzonych na poznawaniu nowych rzeczy i kolekcjonowaniu wrażeń, nowe znajomości, zmiana klimatu to najlepszy przepis na wypoczynek. Nauka w takich okolicznościach na pewno nikomu nie zaszkodzi, tym bardziej, że zajęcia w niczym nie przypominają tradycyjnych szkolnych lekcji. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to jeszcze jeden miły element pobytu, atrakcję, którego efekty zaskoczą samych zainteresowanych.

Chcieć to móc

Pod takim sposobem na wakacyjną naukę podpisują się również pedagodzy, którzy w motywacji widzą największy wpływ na jej efektywność. Atrakcyjny kurs językowy to świetna nagroda za dobre wyniki w nauce lub skuteczna zachęta do poprawy ocen. Nie bez znaczenia jest również poczucie osobistej satysfakcji ucznia po zakończeniu kursu. Wielu uczestników podkreśla po ukończeniu zajęć, że zrobiło coś sensownego, z korzyścią dla siebie, zamiast trwonić czas wolny siedząc przed komputerem czy grając na konsoli. Dwa tygodnie w połowie roku to też idealny moment na pogłębienie znajomości języka obcego – przełamanie bariery przed mówieniem, złapanie motywacji do dalszej nauki czy przerobienie określonej partii materiału na kursach przygotowujących do konkretnych egzaminów.

Ferie zimowe rozpoczną się lada dzień, więc czasu na wybór odpowiedniego wyjazdu językowego zostało niewiele. Najlepiej więc zwrócić się do specjalistycznej agencji zajmującej się organizacją takich wyjazdów np. ATAS, aby nie tracąc niepotrzebnie czasu, wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni wyjazd. Plusy takiego rozwiązania, to oferta maksymalnie dostosowania do własnych wymagań edukacyjnych, finansowych i wypoczynkowych, a także wyjazd w ciągu kilku najbliższych tygodni. Letnie wakacje dopiero za kilka miesięcy, a wyjazd za granicę na ferie to okazja, aby cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem już za chwilę.

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zapisz się do newslettera na stronie www.kursy.atas.pl/newsletter.

Dodaj komentarz