Podróże Zdrowie

Poduszka gwarantem zdrowego snu i wspaniałego wypoczynku

Bez regeneracji i odpowiedniej dozy relaksu nie jest możliwa efektywna praca i czerpanie przyjemności z życia. Prawidłowy sen zapewnia zdrowie, dobre samopoczucie oraz chęci do działania. Jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na odczucie „wyspania się”, jest właściwie dobrana poduszka.

Najważniejsze preferencje

Każdy człowiek ma swoje preferencje dotyczące snu. Jedni wolą spać na boku, inni na plecach lub brzuchu. Są tacy, którzy preferują wysokie podparcie głowy, pozostali są zwolennikami małych „jaśków”. Wybór poduszki powinien więc zacząć się od dokładnego określenia własnych upodobań. Warto także wcześniej ustalić i zdiagnozować różnego rodzaju problemy związane ze snem. Odpowiednie podparcie głowy może pomóc w uzyskaniu lepszej wentylacji ciała oraz wesprzeć walkę np. z chrapaniem.

Przed zakupem poduszki trzeba także określić wystrój wnętrza. Do sypialni wystylizowanej w stylu awangardowym nie będą pasowały romantyczne pokrowce. W pokojach młodzieżowych nie warto z kolei umieszczać satynowych, bardzo eleganckich poduszek. Czasami najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się rozwiązania minimalistyczne i uniwersalne, pasujące do każdego rodzaju wnętrza.

Wsparcie zdrowotne

Podczas snu ciało powinno być ergonomicznie podpierane. Głowa, szyja i ramiona muszą układać się w naturalnej linii. Z tego powodu trzeba wybierać poduszki i materace potrafiące rozkładać nacisk w jak najlepszym stopniu. Materiałem, który pozwala na odciążenie układu kostno-mięśniowego i przywrócenie właściwego krążenia jest używany przez NASA materiał TEMPUR. Charakteryzuje się wyjątkową odpornością na przeciążenia – redukuje nacisk nawet wtedy, gdy śpiący sporo waży lub stelaż łóżka jest niekomfortowy. Tego typu materiał jest wykorzystywany np. przez firmę salonsnu.pl.

Pozycja spania ma niebagatelne znaczenie. W zależności od przyzwyczajeń i poczucia wygody poleca się stosowanie innych rodzajów podparcia głowy:

  • Jeżeli śpiący preferuje spanie na plecach najlepiej kupić poduszkę, która idealnie dostosowuje się do linii karku. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie optymalnego podtrzymania.
  • W przypadku, gdy śpiący preferuje pozycję na brzuchu, należy zapewnić odpowiednią wentylację w trakcie snu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup poduszki w kształcie motylka, np. modelu Ombracio z firmy salonsnu.pl. Tego typu produkty są miękkie i łatwo je ułożyć pod głową. Dodatkowo można je przytulać, co wzmacnia przyjemność i poczucie komfortu.
  • Poduszki o owalnym kształcie i stosunkowo zwartej strukturze nadają się dla tych, którzy podczas spania często zmieniają pozycję. W zależności od potrzeb mogą ją wówczas układać pod głową, na boku lub obejmować ją ramionami.
  • Wysokie poduszki przydają się wtedy, gdy śpiący chrapie. W przypadku takiego problemu bardzo ważne jest podpieranie karku – głowa nie może odchylać się do tyłu. Powietrze powinno luźno przechodzić przez drogi oddechowe, co gwarantuje odpowiedni poziom wentylacji.

Przed ostatecznym zakupem warto także obejrzeć pokrowce. Odpowiednie łatwo się ściąga i pierze. Nie powinny także być wykonane z materiałów, które blakną pod wpływem temperatury lub środków piorących. Tylko wówczas można mieć pewność, że poduszka spełni wszystkie swoje zadania należycie.

Więcej na: https://www.youtube.com/channel/UC_NNmOr-9hswLipjd9RLzmg

Dodaj komentarz