Edukacja Inne Polecane

Nie układa Wam się w łóżku? Poznaj przyczyny.

Nie wiesz dlaczego seks z partnerem nie jest już taki udany jak kiedyś? Jakie mogą być tego przyczyny? Przeczytaj nasz artykuł.

Mimo że wydaję Ci się, że tworzycie udany związek pełen szacunku, miłości i wzajemnego zaufania, to jednak seksu nie można zaliczyć do udanych sfer waszego życia. Wielokrotnie zastanawiasz się co jest nie tak, a takie myśli utrudniają normalną codzienność, ponieważ powodują dekoncentrację w pracy oraz pogarszają nastrój. Poprzez wzmożoną drażliwość kłótnie z partnerem są coraz częstsze, a  co najgorsze kłócicie się o błahostki.

Przyczyny niskiego libido

Jakie mogą być powody takiej sytuacji? Przede wszystkim należy szukać ich w zmianie trybu życia. Jeżeli przeżywamy trudny czas i jesteśmy narażeni na długotrwały stres, np. ważny projekt w pracy bądź też problemy rodzinne, chęć do zbliżeń jest mniejsza, ponieważ myśli są zajęte czymś zupełnie innym. Kolejną przyczyną może być przemęczenie fizyczne, gdy np. bardzo forsujemy się na siłowni lub też pracujemy fizycznie, jedynie o czym wtedy marzymy to przespanie całej nocy. Wpływ na zmniejszone libido mają również problemy zdrowotne, np. zły nastrój lub początek depresji.

Sposoby na podwyższenie libido

Przede wszystkim warto porozmawiać o swoich odczuciach z partnerem, który może nie zauważać tego problemu. Następnie zadbać o odpowiednią atmosferę w domu, a także o wygospodarowanie wspólnego czasu na odpoczynek. Można także spróbować urozmaicić współżycie poprzez zakup seksownej bielizny czy gadżetów erotycznych. Nie można także zapomnieć o afrodyzjakach takich jak owoce morza. A czasem wystarczy tylko wypróbować nową pozycję seksualną, aby wprowadzić trochę nowości do alkowy. Jeżeli jednak próbowaliśmy już wielu sposobów albo też wolimy od razu poznać fachową diagnozę, może nam pomóc specjalista, np. seksulog czestochowa http://andrzejkubat.pl/. Dzięki takiej poradzie możemy pozbyć się problemów z brakiem ochoty na seks, ale również zmienić nastawienie do życia seksualnego.

Uważa się, że seks cementuję związek i zbliża nas do partnera, dlatego też warto zadbać o jakość współżycia, aby cieszyć się miłosną relacją. Oprócz tego udane pożycie ma pozytywny wpływ na wiele innych aspektów, np. polepszenie nastroju i witalność. Kobiety stają się bardziej dowartościowane i pięknieją w swoich oczach, a mężczyźni są pewniejsi siebie.

Dodaj komentarz