Rozrywka

Jaki prezent gwiazdkowy dla kilkulatka?

Kupowanie prezentów dla kilkuletnich dzieci jest zadaniem nierzadko trudnym. Zabawki zwykle szybko się nudzą i często szybko zastępowane są nowymi. Jak więc zaskoczyć dziecko, wręczając mu wyjątkowy podarunek, który wzbudzi jego zainteresowanie na dłużej?

Ulubiona zabawa dzieci

Od czasów niemal zamierzchłych wiadomo, że ulubioną zabawą wszystkich dzieci jest nic innego, niż naśladowanie dorosłych. Dzieci bawią się w dom, bawią się w pracę, bawią się w przebieranie się w „dorosłe” ubrania, w pociąg/autobus/tramwaj, sklep czy przedszkole. Podkradają kuchenne sprzęty czy inne rzeczy, które nie do końca zabawkami są. W ten sposób uczą się i poznają świat, a zabawa w dorosłość prawie nigdy się nie nudzi. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszą się samochody na akumulator dla dzieci, dzięki którym najmłodsi mogą poczuć się jak dorośli! Co ciekawe, tego typu zabawki podobają się dzieciom bez względu na płeć. Można bowiem wybierać spośród wielu modeli w różnych wariantach kolorystycznych czy z tematycznymi wzorami. Producenci oferują zarówno ekskluzywne limuzyny, jak i jeepy, ciężarówki, traktory, autka sportowe czy nawet motocykle. Pojazd, który porusza się automatycznie będzie świetną zabawką, która zajmie dziecko na długie godziny. Tym bardziej, że kupić możemy auta na akumulator dla dzieci w wieku dwóch lat oraz dla większych maluchów. 

Dlaczego warto? 

Samochód na akumulator to nie tylko świetna zabawa, której dzieci oddadzą się z radością na większą część dnia. Dzięki konstrukcji pojazdu, dziecko szybko nabiera motorycznych umiejętności i doświadczenia w sterowaniu samochodem, co pomaga ćwiczyć koordynację ruchową i ocenianie odległości. Nauka taka owocuje na przyszłość oraz rozbudza w maluchach miłość do motoryzacji. Warto dodać, ze tego typu zabawki są całkowicie bezpieczne, bowiem pozwalają na dostosowanie prędkości do umiejętności dziecka, a także zdalne sterowanie pojazdem przez rodziców. Niektóre modele posiadają także różnego rodzaju efekty dźwiękowe, radio czy podświetlaną deskę rozdzielczą z mnóstwem światełek i przycisków. Nie sposób się nudzić w takim samochodzie! 

Dodaj komentarz