Podróże Rozrywka

Klocki, lalki i zabawki Bruder: wiedza poprzez zabawę

Zabawki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka, gdyż zapewniają mu odpowiednie bodźce stymulujące rozwój sensoryczny i ruchowy. Najnowsze badania pokazują także, że wybór odpowiednich zabawek może mieć wpływ na to, jaki zawód będzie wykonywało ono w dorosłym życiu – klocki pomogą wychować przyszłego architekta, zaś zabawki Bruder sprawią, że nasza pociecha chętniej zainteresuje się pracą na roli.

Zabawki, jakimi bawi się teraz nasze dziecko, mają ogromny wpływ na rozwój jego wyobraźni oraz sposobu myślenia, co w przyszłości może decydować o specyficznych uzdolnieniach i wyborze zawodowej ścieżki. Badania wykazują bowiem, że istnieje silny związek pomiędzy tym, czym bawiliśmy się jako dzieci, a tym, czym zajmujemy się obecnie jako dorośli: blisko 60% architektów i konstruktorów za młodu najchętniej spędzało czas przy klockach, zaś ponad 66% osób pracujących w obszarze matematyki i fizyki, jako dzieci uwielbiało układać puzzle.

Zabawki Bruder

Obecnie na rynku istnieje duży wybór rozmaitych zabawek, warto więc zadbać o to, żeby zabawka była odpowiednio dopasowana do wieku i zainteresowań. Niekoniecznie musi ona odpowiadać stereotypowym standardom społecznym: dziewczynki równie dobrze mogą bawić się żołnierzykami, zabawkami Bruder o kształcie różnych maszyn rolniczych lub zestawami małego chemika, gdyż dzięki temu ich ambicje w dorosłym życiu będą wykraczać poza kuchnię. Z tego samego założenia wychodzą sami producenci zabawek, którzy oferują klocki Lego także w pastelowych, bardziej przyciągających wzrok dziewczynek kolorach.

Zabawki, które przeznaczone są do zabawy grupowej, uczą wielu istotnych zasad obowiązujących w społeczeństwie. Zabawki Bruder mogą z kolei obudzić w dziecku przyszłego przedsiębiorcę lub inżyniera, gdyż rozwijają zdolność logicznego myślenia i wyobraźnię przestrzenną, które są potrzebne w tym zawodzie. Dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku jakiegoś instrumentu muzycznego: nie dość, że maluch rozwinie pamięć słuchową oraz zdolności muzyczne, to oswoi się także z występami przed publicznością – najpierw rodzicami, a potem większym gronem słuchaczy. Wszystko to pozwali dziecku na prawidłowy rozwój i może zapunktować w przyszłości.

Zabawa w życie

Zabawki mogą spełniać wiele funkcji: na pierwszy rzut oka umilają dziecku czas i ratują je przed popadaniem w nudę, ale przede wszystkim pomagają rozwijać w naszym maluchu różne cechy charakteru, umiejętności i predyspozycje. Dobrze dobrana zabawka przygotowuje dziecko do dorosłego życia i pozwala ćwiczyć mu niektóre role społeczne, kontakty międzyludzkie, a także daje możliwość zabawy w przyszły zawód. Wybierając odpowiednie zabawki, można zatem wspólne spędzić czas na zabawie z dzieckiem, a ponadto uczyć wiedzy o świecie, w tym o rolnictwie – gdzie odpowiednie będą zabawki Bruder z Agropomoc.

Dodaj komentarz