Polecane Rozrywka

ASTORowa moc atrakcji dla dzieci – weekend z robotami w centrum Krakowa

W weekend 20 – 21 czerwca na już drugiej edycji Dni Otwartych ASTOR, interaktywna wystawa robotyki udostępni swoje atrakcje dla mieszkańców Krakowa. Pokazy robotów przemysłowych, warsztaty z programowania klocków LEGO, zabawy dla najmłodszych – to wszystko czeka na odwiedzających ASTOR Innovation Room.

Co ciekawego dzieje się w weekend w Krakowie? Co to jest interaktywna wystawa robotyki? Czy warto przyjść ją zobaczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdą goście odwiedzający Dni Otwarte ASTOR. Dotychczas ASTOR Innovation Room (AIR) dostępny był podczas półgodzinnych wycieczek edukacyjnych organizowanych według harmonogramu. Tym razem każdy, mały czy duży, dziecko, student czy dorosły, może przyjść i zobaczyć, pracę robotów przemysłowych oraz najnowsze technologie na wyciągnięcie ręki. Inteligentne maszyny dostarczane są przez firmę ASTOR do różnych branż przemysłu, a dla odwiedzających AIR dostępne prawie na co dzień.

ASTOR Innovation Room to miejsce, które zostało otwarte i udostępnione od 25 września 2013 roku, po to aby pokazać ludziom prawdziwe procesy produkcyjne oraz systemy IT wykorzystywane w przemyśle. Przekonać wszystkich, że inteligentne urządzenia nie muszą być wykorzystywane tylko w fabrykach, co wiedzą już odwiedzający AIR, którzy podczas Dni Otwartych w 2014 roku przywitani zostali przez robota podającego lizaki.

Oprócz robotów, kolejną atrakcją będą warsztaty edukacyjne z klockami LEGO WeDo, prowadzone przez partnera Dni Otwartych – Krainę Twórczości. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w programowaniu robotów z klocków. Dodatkowo organizatorzy przewidują malowanie twarzy dla dzieci i konkursy z nagrodami.

„W ubiegłym roku na Dni Otwarte ASTOR przyszło ponad 350 osób. Pokazy robotów prosto z fabryk i uśmiech na twarzach dzieci odbierających lizaki od sympatycznego robota pokazuje nam, że warto organizować Dni Otwarte co roku! Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych 20 i 21 czerwca” – podsumowują Ania Jankowska i Basia Cebo – organizatorki wydarzenia.

Roboty znajdujące się w ASTOR Innovation Room można zobaczyć w każdy czwartek i piątek w godzinach 17.00-20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00-20.00 w witrynie i uruchomić zwykłym SMS-em. Szczegółowa, ale zarazem krótka instrukcja podana jest na ekranach w witrynie AIR – w krakowskiej siedzibie firmy ASTOR przy ul. Smoleńsk 29 w Krakowie.

Dodaj komentarz