Rozrywka

Drewniany plac zabaw do domu – spraw radość swojemu dziecku

Plac zabaw to ulubiona forma spędzania wolnego czasu przez wiele dzieci i równocześnie świetny rodzaj aktywności fizycznej oraz rozładowania pokładów energii, której te zawsze mają w nadmiarze. Niestety, gdy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki pogodowe, wizyta na placu zabaw nie jest możliwa. Istnieje jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu – drewniany plac zabaw marki Figelo, który możesz umieścić we wnętrzu swojego domu lub mieszkania i zapewnić dziecku właściwą formę aktywności każdego dnia.

Aktywność fizyczna u dzieci – dlaczego powinniśmy o nią dbać?

Aktywność fizyczna u dzieci wpływa korzystnie na ich kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Jest niezbędna do prawidłowego rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego, stymuluje układ oddechowy, krążenia oraz nerwowy, a także wpływa korzystnie na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Aktywność fizyczna u dziecka pozwala rozładować stres, uczy kreatywności, empatii i pokonywania własnych barier oraz kontroli nad własnym ciałem. 

Aby zapewnić swojemu dziecku odpowiednią dawkę aktywności fizycznej każdego dnia, niezależnie od tego, jaka pogoda panuje na zewnątrz, warto zainteresować się ofertą firmy Figelo oraz zaletami, jakie posiada ich drewniany plac zabaw dla dzieci, który dzięki zastosowanym, unikatowym rozwiązaniom z powodzeniem można umieścić nie tylko w domu, ale nawet 40-metrowym mieszkaniu. 

Drewniany plac zabaw dla dzieci – zalety

Zestawy gimnastyczne Figelo zostały zaprojektowane tak, aby dzieci mogły korzystać z nich już od najmłodszych lat i tym samym nieprzerwanie rozwijać sprawność ruchową. Dzięki swojej budowie, a także dodatkowym elementom jak ścianka do wspinaczki i drabinka,  Figelo może stanowić domowy zestaw gimnastyczny.  Co więcej, wykorzystując akcesoria dostępne w sklepie, możemy go ciągle rozbudowywać, dzięki czemu dzieci do ok. 11 roku życia będą mogły w pełni z niego korzystać. Zestawy Figelo w bardzo dużym stopniu wpływają także na rozwój kreatywności oraz wyobraźni u dziecka.

Zabawa przy pomocy Figelo może przynieść Twojemu dziecku niewymierne korzyści, do których przede wszystkim należy zaliczyć poprawę sprawności ruchowej. Dzięki zjeżdżaniu na zjeżdżalni i huśtaniu umacnia swoje mięśnie ramion. Wspinaczka, do której na początku może podchodzić z rezerwą, uczy je pokonywania własnych barier, strachu oraz narzuconych sobie ograniczeń. Figelo uczy również dzieci kontroli nad własnym ciałem. Poprzez wykonywanie różnych czynności dziecko uczy się, jak zachowywać równowagę,  a także współpracy i współzawodnictwa z innymi. Drewniany plac zabaw Figelo to także świetny sposób na umocnienie więzi pomiędzy opiekunem, a dzieckiem. Wspierając je w trakcie zabawy, uczymy dziecko, w jaki sposób czuć się bezpiecznie w swoim otoczeniu.

Drewniany plac zabaw do domu – praktyczny i łatwy w montażu

Estetyka oraz praktyczność to cechy, które miały bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób wygląda finalny zestaw Figelo. Został on bowiem zaprojektowany w sposób, dzięki któremu przy jego montażu, jak i demontażu może uczestniczyć jedna osoba, a sam plac zabaw zajmuje minimalną ilość miejsca, przez co bez problemów zmieści się np. w pokoju Twojego dziecka. 

Domowy plac zabaw Figelo jest przeznaczony dla dzieci od 1. do ok. 11. roku życia.  Po więcej informacji oraz pełną ofertę zestawów zapraszamy na stronę: https://www.figelo.com/ – drewniany plac zabaw dla dzieci to także świetny pomysł na prezent dla najmłodszych formie „spółdzielni rodzinnej”, tj. jako prezent na który składa się cała rodzina inwestując w zdrowy rozwój dzieci zamiast wydawać pieniądze na krótkotrwałe zabawki.

Dodaj komentarz