Edukacja Inne

Najlepszy komputer dla studenta

Dokonując wyboru laptopa, którego będziemy używać podczas studiów powinniśmy dokładnie przemyśleć jaki model będzie dla na najlepszy. Pierwszym krokiem do tego jest przyjrzenie się czynnościom, jakie najczęściej będziemy na nim wykonywać. Czynności te będą zależały głownie od kierunku studiów, ale również od tego co poza nimi (naszych zainteresowań, ewentualnej pracy dodatkowej etc.). W tym artykule pokazujemy na co zwrócić uwagę kupując laptop na studia.

Kierunek studiów

W zależności od tego, na jaki kierunek studiów się wybieramy, różne parametry komputera będą dla nas istotne. Jeśli decydujemy się przykładowo na kierunki humanistyczne (i wiemy, że komputer będzie służył nam przede wszystkim do pisania), skupmy się szczególnie na takich parametrach jak: odpowiednio wyprofilowana, wygodna klawiatura oraz ewentualne podświetlenie, czy matowy ekran, który nie będzie męczył wzroku podczas długiego użytkowania, a także na wgrany system operacyjny. Jeżeli często podróżujemy dobrze również, aby laptop miał stosunkowo mocną baterię i był dość lekki. Z kolei np. dla studentów grafiki ważnym elementem będzie karta graficzna oraz wydajny system operacyjny, który obsłuży bardziej skomplikowane programy graficzne. Sprawdźmy więc jakie funkcje laptopa http://www.servecom.pl/laptopy najbardziej przydadzą nam się w czasie studiów i skupmy się na nich podczas szukania idealnego dla nas komputera.

Koszt laptopa

Dla większości studentów cena laptopa, będzie jedną z ważniejszych wytycznych przy jego wyborze, ze względu na inne wydatki studenckie oraz ogólne ograniczenia budżetu. Jeżeli nie stać nas na nowy komputer o takich parametrach, jakie są według nas wymagane, może warto rozejrzeć się za laptopem z rynku wtórnego. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na laptopy poleasingowe http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy  które często są dużo tańsze od nowych, o tych samych parametrach, ale jednocześnie lepiej sprawdzane i prawdopodobnie bardziej wydajne od innych komputerów używanych. Takie komputery często mają jeszcze jakąś gwarancję, z której można skorzystać w razie problemów z działaniem.

Dodaj komentarz