Edukacja Polecane

Najnowsze metody nauki języków

Jak szybko nauczyć się języka? Co zrobić, aby trudno przyswajalne elementy stały się łatwiejsze w zrozumieniu? Nowe metody nauki języków pokazują, że im bardziej innowacyjne rozwiązania są stosowane, tym lepsze efekty przynoszą one osobom zgłębiającym tę wiedzę.

Nauka języków obcych jest bardzo ważnym aspektem przede wszystkim w życiu zawodowym, szczególnie młodych osób. Dlatego coraz częściej szukają oni nowych metod służących efektywniejszemu przyswajaniu wiedzy. Renomowane sposoby są dostosowywane do każdego klienta indywidualnie.

Jedną z najczęściej stosowanych jest metoda Callana. Jej głównym zadaniem jest konwersacja, poprzez którą studenci czy uczniowie mają zapamiętywać wiedzę prezentowaną w czasie kursu. Gdy nauczyciel zadaje pytanie to osoba uczestnicząca błyskawicznie musi udzielić odpowiedzi. Osoba prowadząca kurs ma za zadanie natychmiast poprawić błędy. Badania pokazują, że słuchając i powtarzając zapamiętuje się znacznie więcej.

Stosowane podręczniki są dopasowane do wieku oraz potrzeb klientów. Dorośli uczą się z „Direct Method for English”. Maluchy od trzech lat korzystają z „WOW! Kids”, a dzieci od szóstego roku życia – „Direct Kids”. Natomiast dla nastolatków preferowane są „Direct Teens”.

Co ciekawe, zestaw jest wzbogacony o indywidualny kod do platformy e-learningowej. Kursanci znajdą tam wiele ćwiczeń, dyktand czy słownik multimedialny. Poziom rozpoczęcia edukacji jest dopasowywany do każdego uczestnika.

W razie absencji na jednym ze spotkań, klient może ewentualne braki nadrobić korzystając z podręcznika oraz dołączonej do niego płyty. Pozwala to, z jednej strony na swobodę w uczestniczeniu w kursie. Z drugiej natomiast na lepsze skupienie się na prezentowanych treściach.

Ewentualna nauka w domu, jeśli już występuje, to jest jedynie symboliczna i dobrowolna. Największą wiedzę jednak kursanci zdobywają podczas ściśle kontrolowanej konwersacji oraz systemu powtórek.

Inną metodą wybieraną przez uczestników kursu jest DMfE. Więcej na temat kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Firma swoim doświadczeniem sięga 2004 roku.

Dodaj komentarz