Polecane

KOŁO sponsorem akcji „Łazienka 6-latka”

Z myślą o najmłodszych uczniach Forum Rad Rodziców i krakowska „Świetlica Architekta” prowadzą akcję „Łazienka 6-latka”. Jej celem jest ułatwienie dzieciom adaptacji do warunków szkolnych poprzez zapewnienie ładnych, wygodnych i łatwych do utrzyma nia w czystości łazienek.

Skąd wziął się pomysł?
Gdy w 2009 roku Sanepid przeprowadził kontrolę stan u toalet szkolnych w województwie małopolskim, jej wyniki okazały się zatrważające. Aż w co siódme j szkole uczniowie nie mieli w co wytrzeć rąk, a w co dwudziestej znajdowała się armatura niezdatna do użytku. W wielu placówkach brakowało ciepłej wody, mydła oraz papieru toaletowego. W związku z tymi do niesieniami Sanitec Koło postanowiło zainicjować akcję, mającą na celu poprawę sytuacji w szkolnych łazienkach. Firma przekazała ceramikę sanitarną oraz stelaże instalacyjne do czterech krakowskich szkół podstawowych oraz jednego liceum ogólnokształcącego. Pozyskała również partnerów, firmy Tubądzin i Ferro, którzy zgodzili się wesprzeć jej inicjatywę.

Nowe wyzwania
W 2014 roku Forum Rad Rodziców, Świetlica Architekta wraz z Sanitec Koło postanowiły powrócić do akcji. Tym razem skupiono się przede wszystkim na problemie niedostosowania szkolnych łazienek do potrzeb najmłodszych. W związku z przyspieszonym rozpoczęciem edukacji szkolnej jest to temat wciąż aktualny i wzbudzający dużo emocji. Inicjatywa pod tytułem „Łazienka 6-latka” zyskuje coraz większy rozgłos i przychylność. Udział w tegorocznej akcji wzięły m.in. Małopolska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Rady Rodziców, Benjamin Moore czy Heban.

Nauka i zabawa
Organizatorzy postarali się, aby akcja miała wymiar edukacyjny. Jej istotną częścią są prowadzone w szkołach warsztaty. Dzieci uczą się zasad higieny oraz dbania o wspólną przestrzeń. W ramach tegorocznego programu „Łazienka 6-latka” przeprowadzono remont łazienki jednej z krakowskich szkół. Wnętrze ożywi graffiti na podstawie projektu stworzonego przez uczniów.

Finał akcji odbędzie się w salonie Koła w Modlniczce. Organizatorzy akcji: Forum Rad Rodziców, Świetlica Architekta Patron akcji: MPOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej)

Dodaj komentarz