Polecane

Dlaczego warto wybrać dla dziecka buty zapinane na rzepy?

Wynalazek rzepów to jedna z tych drobnych innowacji, która zrewolucjonizowała rynek odzieżowy i obuwniczy. Chociaż patent na rzepy został przyznany, nie tak dawno, bo w roku 1955 to dzisiaj niemal każda firma, poczynając od sportowych potentatów, kończąc na małych zakładach odzieżowych, posiada w swojej ofercie modele ubrań lub butów zapinanych właśnie w ten sposób. 

Krótka historia powstania zapięcia na rzepy.

Do wynalazku zapięcia na rzepy doprowadził ciekawy splot okoliczności. Mianowicie, szwajcarski inżynier George de Mestral po jednym ze swoich spacerów, w których towarzyszył mu jego pies, zauważył, że sierść czworonoga pokryta jest trudnym do usunięcia owocostanem łopianu. Zielone rzepy tak uparcie trzymały się futra zwierzaka, że przykuły uwagę młodego inżyniera, który później zbadał ich strukturę pod mikroskopem. Okazało się, że roślina posiada cały system haczyków, które umożliwiały łatwe przyleganie do różnych powierzchni. Struktura zaciekawiła George de Mestral, jednak w pierwszej chwili nie widział on zastosowania dla kiełkującego w jego głowie pomysłu. Dopiero kiedy w sukni jego żony uległ uszkodzeniu zamek, uczony postanowił zamienić go na coś o wiele wygodniejszego, czyli zapięcie na rzepy. Stąd już była prosta droga do opatentowania wynalazku, a potem wprowadzenia go do produkcji. 

Dlaczego buty zapinane na rzepy to doskonały wybór dla dziecka?

Buty zapinane na rzepy są lubiane zarówno przez rodziców, jak i dzieci. Skąd bierze się ich popularność? Odpowiedź jest bardzo prosta, decyduje tutaj niezwykła wygoda i szybkość ubierania. Dziecko za każdym razem, kiedy zakłada but, nie musi zmagać się z wiązaniem sznurowadeł. Nawet kilkuletnie dzieci z łatwością poradzą sobie z założeniem takiego bucika. Ponadto rodzic nie musi się obawiać, że źle zawiązane sznurówki rozwiążą się podczas użytkowania, sprawiając, że ich pociecha może się przewrócić. Buty na rzepy dla juniora także idealnie sprawdzą się w obuwiu zimowym. Zapięcie butów dłońmi okrytymi grubymi rękawicami, nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Dodaj komentarz