Polecane Rodzicielstwo Zdrowie

Twoje życie intymne nie jest satysfakcjonujące? Pomoże specjalista!

Problemy w sferze łóżkowej to wciąż temat tabu. Udajemy, że wszystko jest w porządku i w naszym życiu intymnym nic złego się nie dzieje. Okazuje się, że w większości przypadków, aby uporać się z dręczącym nas problemem, wystarczy wizyta u specjalisty – seksuologa.

Lekarz czy terapeuta?

Seksuolog zajmuje się szeroko pojętą seksualnością. Jego działania obejmują zarówno sferę ciała, jak i psychiki. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy nasze problemy wynikają ze złego funkcjonowania jakichś narządów, czy może z barier psychicznych. Przecież problemy seksuologiczne przeważnie nie dotyczą tylko nas samych, ale też partnerów i relacji, w której jesteśmy. Oczywiście, wizyta u seksuologa wymaga przełamania wstydu. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że specjaliści z tej dziedziny mają zazwyczaj tytuł lekarza medycyny w dziedzinie psychiatrii, ginekologii lub urologii – należy więc ich traktować, jak każdego innego lekarza.

Zaufaj specjaliście

Niezadowolenie z życia intymnego niesie za sobą wiele negatywnych emocji – zaczynając od frustracji przez przygnębienie, a na bezdzietności kończąc. Pomiędzy parą coraz częściej dochodzi do kłótni, niekiedy skutkuje to nawet rozpadem związku. Oczywiście można próbować sobie samodzielnie poradzić z problemem. Co jednak, jeśli to nie pomaga? Czy warto tak ryzykować? Pogrążanie się w czarnych myślach może tylko pogorszyć sytuację. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest więc zaufanie specjalistom w swojej dziedzinie. Pomóc nam może na przykład seksuolog Częstochowa http://andrzejkubat.pl/. Podczas pierwszych wizyt – dzięki szczegółowemu wywiadowi – powinniśmy się dowiedzieć, jakie jest podłoże naszych problemów i jak należy sobie z nimi radzić. Trzeba jednak pamiętać, aby na zadawane pytania odpowiadać szczerze, bo tylko wtedy rady, sugestie i zalecenia seksuologa okażą się skuteczne. Po wizycie często okazuje się, że strach ma tylko wielkie oczy i nasz problem był o wiele łatwiejszy niż konsekwencje wynikające z niesatysfakcjonującego życia intymnego.

Dodaj komentarz