Rozrywka

Jaki wybrać domek ogrodowy dla dzieci?

Cieplejsze wiosenne dni zachęcają do większej aktywności na świeżym powietrzu. Szczególnie dzieci marzą o zabawie z rówieśnikami czy rodzinnej przejażdżce rowerowej. Jednak chyba najwięcej radości daje maluchom działka czy ogród przydomowy pełen bajkowych atrakcji.

Domek z plastiku czy z drewna?

Jeśli masz możliwość spełnienia jednego z dziecięcych pragnień, zainwestuj w uroczy domek ogrodowy. Nie musi być duży, ale ważne jest to, aby zapewniał odpowiedni poziom bezpieczeństwa i cieszył „oko” malucha. Dlatego tak ważna jest odpowiednia stylistyka domki i użycie jak najlepszych materiałów do jego budowy.

Przy wyborze domku, pamiętaj, aby sprawdzić, czy produkt ma certyfikaty. Nie tylko materiał, ale też jakość wykonania, czyli trwałość dachu, spojeń i stabilność to podstawowe cechy budowli. Sporo osób decyduje się na drewniany domek dla dzieci, uznając go za trwalszy i przytulniejszy. To prawda, ale musisz też wiedzieć, że o domki drewniane trzeba odpowiednio dbać. Jeśli jednak zastosujesz dobre środki konserwujące, wtedy możesz liczyć na wieloletnią trwałość domku.

Domki drewniane są na pewno bardzo atrakcyjne, bo przypominają prawdziwe rodzinne domy. Są duże, przytulne i można je ciekawie rozbudowywać. Z kolei plastikowe budowle są mocno kolorowe i można dokupić do nich wiele atrakcyjnych dodatków. Takie budowle są bardzo lekkie, a z poszczególnych elementów łatwo formuje się różne kształty. Minusem jest jednak to, że nie ma za bardzo możliwości wprowadzania zmian. Co więcej, mocno nagrzewają się na słońcu.

Jakie elementy dodatkowe dokupić do domku?

Na pewno zadbaj o przyjazne i przyjemne zagospodarowanie przestrzeni wokół domku. Jeśli masz większy metraż terenu zielonego, możesz ciekawie go zagospodarować. Jednak i na mniejszym obszarze ustawisz kilka dodatkowych atrakcji dla malucha. Obok domku najczęściej znajduje się kolorowa piaskownica. Warto też pomyśleć o werandzie, małym stoliku i krzesełkach. Mogą to być sprzęty plastikowe w żywych kolorach. Dzięki nim do ogrodu wprowadzisz jeszcze więcej bajkowych klimatów.

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni wokół domku będzie montaż zjeżdżalni i huśtawek. Tutaj masz również ogromny wybór – plastikowe, drewniane bądź metalowe. Dopasuj te ogrodowe zabawki do wieku i predyspozycji dziecka. Możesz kupić huśtawki modułowe, które łatwo się rozbudowuje wedle uznania.

Ładnie też będzie się prezentować kolorowe boisko do koszykówki czy ścianka wspinaczkowa. Na pewno w letnie wakacyjne dni na działce przyda się dzieciakom basen czy trampolina. Pomyśl też o nasadzeniu ozdobnych roślin i krzewów, które będą umilały czas spędzony w ogrodzie.  

Zagospodarowanie ogrodu pod kątem dzieci nie jest trudne. Należy jedynie pamiętać o bezpieczeństwie i doborze dodatków dopasowanych do wieku i umiejętności dziecka. Dobrze, gdy zabawy ogrodowe oprócz frajdy uczą też maluchy wielu pożytecznych rzeczy. Rozwijają sprawność fizyczną i ogólny rozwój psycho-ruchowy. Warto także zobaczyć meble ogrodowe dla dzieci na HomeGarden.

Dodaj komentarz