Edukacja Rozrywka

Ania Wendzikowska napisała bajkę dla dzieci

Nikt nie powinien przejść obojętnie obok głodnego dziecka i tej wrażliwości powinniśmy uczyć nasze dzieci od najmłodszych lat. Dziennikarka i aktorka, Ania Wendzikowska napisała bajkę dla dzieci, która pokazuje, że dzielenie się to dobry nawyk i tym samym zachęca do udziału w tegorocznej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, (3 i 4 października br).

Trudno jest poruszać z najmłodszymi tematy skomplikowane i poważne. Zdaniem psychologów najlepszym sposobem na to, jest rozmowa z dzieckiem językiem dla niego zrozumiałym. Dlatego z okazji 12. edycji programu Podziel się Posiłkiem aktorka i dziennikarka, Ania Wendzikowska napisała bajkę „Nauka dzielenia według Julki”. Przy jej pomocy w sposób przyjemny i bliski maluchom możemy pokazać najmłodszym, że dzielenie się jest naprawdę proste i ważne. Dzięki bajce również rodzice będą mogli porozmawiać ze swoimi dziećmi o tak ważnym i trudnym problemie, jak niedożywienie. W Polsce bowiem wciąż 160 000 dzieci* w wieku szkolnym codziennie patrzy na pusty talerzyk. Bajkę można przeczytać i odsłuchać na stronie www.podzielsieposilkiem/Strefa-rodzica.

„Mam nadzieję, że bajka o sympatycznej Julce pomoże przybliżyć dzieciom problem niedożywienia, który dotyczy często ich rówieśników. Dlatego zachęcajmy swoje dzieci do dzielenia się i razem weźmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, która odbędzie się 3 i 4 października br.” – mówi Ania Wendzikowska.

Każdy może zostać wolontariuszem Podziel się Posiłkiem

Ania Wendzikowska nagrywając bajkę przyłączyła się do tysięcy wolontariuszy Podziel się Posiłkiem. W ten oryginalny sposób przypomina, że każdy z nas może pomóc walczyć z niedożywieniem dzieci. Wystarczy 3 i 4 października br. wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem przekazując podstawowe produkty spożywcze do koszyków oznaczonych plakatami z logo programu w ponad 3 000 sklepach na terenie całego kraju (Lista sklepów na www.podzielsieposilkiem/Zbiorka-zywnosci/Gdzie-zbieramy). Można też pomóc kupując paczkę żywności we wrześniu i październiku na stronie charytatywni.allegro.pl.
Więcej informacji na www.podzielsieposilkiem.pl.

*Badanie Millward Brown przeprowadzone w 2013 roku na zlecenie Danone i Banków Żywności, na reprezentacyjnej próbie wychowawców klas I-VI.

Dodaj komentarz