Rozrywka

Zajęcia dla dzieci, które uczą i usamodzielniają

Idzie zima… a wraz z nią ferie!

Choć do zimy pozostało jeszcze trochę czasu, w końcu ona nadejdzie, a wraz z nią… Ferie zimowe, które trzeba dzieciom jakoś zorganizować. Najlepiej zrobić to w sposób mądry i przemyślany. Czas wolny dzieci powinny spędzać na beztroskiej zabawie – byłoby jednak świetnie, gdyby poprzez tę zabawę mogły się nauczyć czegoś nowego, zdobyć jakieś umiejętności, których do tej pory nie posiadały.

Najbardziej zróżnicowane są zajęcia dla dzieci w Warszawie – maluchy (oraz ich rodzice) mają tam do wyboru najwięcej możliwości, spośród których każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie.

Choć zimą aura bardzo często nie jest zbyt łaskawa – śnieg nie przestaje sypać, zaś temperatury spadają znacznie poniżej zera – mimo wszystko jest to wprost wspaniała okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto jest zachęcić dzieci do aktywności, która będzie im sprawiać największą radość. Nie ma konieczności wysyłać dzieci od razu na kurs jazdy na nartach czy snowboardzie – wystarczą sanki lub bitwa na śnieżki.

Usamodzielniające zajęcia

Zapisanie swojej pociechy na zajęcia dla dzieci w Warszawie przynosi rozliczne korzyści. Oprócz tego, że dzieci otrzymują możliwość ciekawego spędzenia czasu oraz nabycia nowych umiejętności, są również uczone samodzielności. Jest to prawdopodobnie najcenniejsza lekcja, jaką maluchy mogą dostać. Dlaczego jest to tak istotne?

Usamodzielnianie jest jednym z największych wyzwań stających przed dziećmi. Stopniowo uczą się one radzić sobie ze wszystkim same – zaczyna się zazwyczaj od samoobsługi, a więc czesania, ubierania się, mycia ząbków, sznurowania bucików. Potem przychodzi pora na coraz bardziej skomplikowane czynności, a także różnego rodzaju sytuacje społeczne. Jakie korzyści daje to dziecku? Przede wszystkim poczucie autonomii, sprawczości – maluch czuje, że ze wszystkim jest w stanie sobie poradzić, a mało która sytuacja może go zaskoczyć. Dzięki temu staje się odważniejsze – dlaczego miałoby się bowiem bać wyzwań dnia codziennego, skoro wie, że jest w stanie im sprostać?

Zajęcia dla dzieci w Warszawie dają dziecku możliwość nabycia takiej samodzielności. Prócz tego maluch ma okazję poznania rówieśników – być może nawiąże tam przyjaźnie, które przetrwają długie, długie lata? Nawet jeśli tak się nie stanie, dziecko może poznać osoby o różnych charakterach, przekonać się, z którymi kolegami czuje się dobrze i z którymi zabawa sprawia mu przyjemność, a z jakiego rodzaju dziećmi woli się nie przyjaźnić. Dzięki temu uczy się także wiele o samym sobie – pozyskuje istotne informacje na temat własnych granic oraz tego, na co może sobie pozwolić w kontaktach społecznych, a co sprawia mu dyskomfort.

Konieczność podporządkowania się prośbom i poleceniom pani prowadzącej zajęcia uczy dziecko podporządkowania się panującym normom i zasadom. Jest to również bardzo istotne, a prócz tego zdobyta umiejętność okaże się bardzo przydatna gdy dziecko rozpocznie naukę w szkole – to właśnie z tym bardzo wiele dzieci ma problem.

Dodaj komentarz