Inne

Czy warto zaciągać kredyty, by spełniać zachcianki najmłodszych

Wszyscy rodzice chcieliby, by ich pociechy miały wszystko co tylko im się zamarzy. Po trochę wynika to z faktu, że gdy oni byli mali, nie mogli mieć tych wszystkich gadgetów, które można kupić dzisiaj w sklepach, a po drugie, nie chcą, aby ich dzieci były gorsze od swoich rówieśników i by w ich pokojach również nie brakowało najbardziej modnych sprzętów elektronicznych, modnych ubrań itp.

Na pewno zakupy nowych komputerów, telefonów komórkowych, gier czy ubrań to spory wydatek. I nie każdego na takie wydatki stać. W związku z tym, wielu rodziców postanawia zaciągnąć kredyt, by spełnić zachcianki swoim pociechom. Czy jest to właściwe postępowanie? Można się nad tym zastanowić. Jak wiadomo, każdy kredyt czy pożyczkę należy oddać. I to co ważne z odsetkami. A są to dosyć duże koszty, zwłaszcza gdy korzystamy z usług firm pożyczkowych, które oferują szybkie pożyczki przez Internet. Więc spłacając miesięczne raty obciążamy nasz rodzinny budżet i może się zdarzyć, że zabraknie nam pieniędzy na podstawowe zakupy. A łatwość z jaką dzisiaj można pożyczać pieniądze może sprawić, że szybko wpadniemy w spirale kredytów, co spotyka coraz więcej rodziców. Po prostu zaczniemy pożyczać pieniądze by zapłacić zobowiązania które już posiadamy do tego czasu, gdy już nikt nie będzie chciał nam pieniędzy pożyczyć. Samemu prawie nigdy już z takich problemów nie wyjdziemy i będą się one za nami ciągnęły przez bardzo długi czas.

Planując swój rodzinny budżet musimy zdawać sobie sprawę, co jest w nim najważniejsze. Musimy robić wszystko, aby obciążenia kredytowe, zajmowały w nim jak najmniej miejsca, a idealnie by było, gdyby ich w ogóle nie było. W związku z tym, musimy uczuć nasze dzieci, że czasami należy sobie czegoś odmówić, by nie popaść w kłopoty finansowe. Bo gdy już do tego dojdzie, to wtedy na pewno nie będziemy mieć środków finansowych na prezenty dla naszych najmłodszych. Zamiast zaciągać kredyty czy też chwilówki, z pewnością lepiej będzie, gdy nauczymy nasze pociechy oszczędzania, by same mogły sobie kupić coś, co im się spodoba.

Więcej o rozsądnym pożyczaniu przeczytasz na forum pożyczkowo-kredytowym SOSKredyt.pl

Dodaj komentarz