Inne

Wybór mieszkania – najważniejsze kwestie

Na rynku nieruchomości mamy do wyboru wiele różnorodnych mieszkań. W poszukiwaniu wymarzonego lokum mogą nam pomóc profesjonalne agencje, które posiadają w swojej ofercie duży wybór lokali, a dodatkowo pomogą załatwić wszelkie formalności.

Przymierzając się do kupna albo też wynajęcia takiego lokum musimy wziąć pod uwagę parę istotnych kwestii. Należy się zastanowić, czy wolimy mieszkanie w wieżowcu, czteropiętrowym bloku, a może kamienicy. Bloki o małej ilości pięter, najczęściej nie posiadają wind, więc należy przemyśleć wynajem lokalu na najwyższym poziomie, ponieważ czeka nas pokonywanie codziennie kilkudziesięciu schodów. Może to sprawiać trudność dla matek z małymi dziećmi oraz osobom starszym. Zaletą takiego bloku jest możliwość poznania pozostałych mieszkańców, dlatego że na danym piętrze usytuowane są np. trzy mieszkania.

Natomiast w wieżowcach na tym samym poziomie mamy około dziesięciu mieszkań, co zwiększa anonimowość właścicieli nieruchomości. W przypadku takiej zabudowy musimy zwrócić uwagę, czy chcemy mieszkać, np. 7 piętrze, ponieważ nie wszyscy czują się komfortowo na takiej wysokości. Oczywiście nie sprawiają tutaj problemów schody, dlatego że w każdym budynku zamontowane są windy.

Warto zwrócić również uwagę na okolice, w której zamierzamy mieszkać. Dla rodziców małych dzieci ważną kwestią będzie bliskość przedszkola, czy też szkoły, placów zabaw, a także centrów sprzedażowo-usługowych, co ułatwi funkcjonowanie w życiu codziennym. Natomiast single wybiorą lokalizacje bliżej centrum miasta lub miejsc, gdzie mogą spędzić aktywnie czas, np. siłownie, kluby fitness, kina oraz kawiarnie. Dla innych zaletą będzie mała odległość mieszkania od miejsca pracy i przy tym możliwość dotarcia do firmy piechotą lub też na rowerze. Oprócz dobrego samopoczucia oszczędzamy także pieniądze, które zostałyby wydane na bilet autobusowy lub benzynę do naszego samochodu. W pobliżu naszego domu powinna być również duża liczba połączeń komunikacyjnych, dzięki czemu bez trudności będziemy mogli przemieszczać się po mieście.

Dodaj komentarz