Inne Polecane

Ubezpieczenie dla dziecka – jakie masz możliwości?

Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dziecku powinno być priorytetem dla rodziców. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje rozwiązania dedykowane dla najmłodszych, które zapewniają im bezpieczny start lub miękką poduszkę finansową. Jakie ubezpieczenie dla dziecka możesz wykupić?

Ubezpieczenie dla dziecka – polisa posagowa

Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest polisa posagowa. To ubezpieczenie dla dziecka, które jest dedykowane dla osób chcących zabezpieczyć przyszłość swojego malucha. To bardzo prosty sposób – wpłacasz niewielką kwotę raz w miesiącu przez określony czas. Zgromadzone środki mogą zostać wypłacone dziecku w dniu 18., a najpóźniej 26. urodzin i są świetnym wkładem w nowy start – ułatwiają zakup mieszkania czy opłacenie studiów.

Polisa posagowa bardzo często jest połączona od razu z polisą na życie. Oznacza to, że gromadzone pieniądze mogą w chwili śmierci rodzica zamienić się w wypłacaną co miesiąc przez jakiś czas rentę. To najwygodniejsze rozwiązanie, które pozwala na łagodne wejście dziecka w dorosłe życie. Miękka poduszka finansowa na przyszłość lub zabezpieczenie na wszelki wypadek – polisa posagowa jest zdecydowanie najpopularniejszą formą ubezpieczenia dla dziecka.

Polisa na życie a przyszłość dziecka

Podstawowym sposobem na zabezpieczenie przyszłości dziecka jest wykupienie własnej polisy na życie. Rzadko myślimy o tym w ten sposób, ale polisa na życie jest najłatwiejszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi w przyszłości. To sprawia, że dziecko ma zabezpieczoną przyszłość w razie najgorszej możliwości – śmierci rodziców. W takim przypadku maluch może otrzymać całą kwotę ubezpieczenia na raz lub mieć ją wypłacaną w równych ratach w formie renty po rodzicach, która może przydać się w czasie utrzymywania się podczas studiów lub być po prostu ułatwieniem startu w dorosłe życie.

Należy tylko pamiętać, że polisa na życie nie wchodzi w skład masy spadkowej, otrzymują ją osoby, które są wpisane jako odbiorcy. Jako taką osobę można ustanowić zarówno dziecko, jak i drugiego rodzica, który będzie dysponował pieniędzmi, dopóki maluch nie osiągnie pełnoletności. To ubezpieczenie może pomóc całej rodzinie zachować płynność finansową i chroni też dorosłych w momencie zachorowania.

Ubezpieczenie dla dziecka obejmujące jego zdrowie

Polisa na życie może także być tak skonstruowana, by obejmować całą rodzinę, nie tylko dorosłego. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ tego rodzaju ubezpieczenia dotyczą także zachorowania na poważne choroby uniemożliwiające pracę. Polisa rodzinna to tańsze rozwiązanie niż osobne polisy dla każdego członka rodziny.

Możliwe ubezpieczenie dla dziecka to także polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Większość szkół oferuje możliwość ubezpieczenia dziecka w polisie grupowej w placówce, jednakże można to zrobić także osobno. W razie choroby lub wypadku otrzymacie pieniądze, które możecie przeznaczyć na opłacenie kosztów leczenia czy rehabilitacji. Środki tego rodzaju mogą także zabezpieczyć przyszłość dziecka, pomogą nadrobić zaległości w szkole spowodowane nieobecnością w czasie pobytu w szpitalu i tak dalej. To świetnie rozwiązanie.

Ubezpieczenie dla dziecka – kiedy o tym pomyśleć?

Bardzo wielu rodziców myśli o ubezpieczeniu dla dziecka dopiero wtedy, kiedy okazuje się, że ich zdrowie szwankuje, lub gdy dziecko zbliża się do pełnoletności i zaczyna przebąkiwać o studiach na renomowanej uczelni. Jednakże o zabezpieczeniu przyszłości potomka warto pomyśleć jak najwcześniej. Im szybciej zaczniesz, tym większą kwotę możesz uzbierać.

Tego rodzaju ubezpieczenie może także oznaczać możliwość skorzystania z pomocy lekarzy specjalistów za darmo w trakcie trwania polisy. To wygodne rozwiązanie i prawdziwa oszczędność na co dzień, której nie można nie brać pod uwagę. Pomoc tego rodzaju może być potrzebna dziecku w każdym wieku.

Dodaj komentarz