Edukacja Zdrowie

Tablety zamiast plecaków

W Warszawie rozpoczyna się program pilotażowy pod hasłem „eTornister – tablety pełne podręczników.” Grupa 50 pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej nr 350 zamiast góry książek zacznie korzystać z urządzeń przenośnych. PZU ubezpieczy tablety.

Uczniowie z warszawskiego Bemowa, jako pierwsi sprawdzą, jak powinna wyglądać edukacja w XXI wieku. Zamiast ciężkich plecaków wyładowanych książkami, do szkoły zabiorą tablety. Sprzęt w ramach programu „eTornister” zapewni operator sieci komórkowej Plus GSM.

Tablety zostaną wyposażone we wszystkie materiały niezbędne do uczestniczenia w lekcjach: lektury, ćwiczenia, podręczniki i encyklopedie. W nauce pomogą też ekrany wysokiej rozdzielczości oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Korzystanie ze sprzętu będzie oczywiście bezpłatne, a jego ubezpieczenie zapewni PZU.

– To świetna inicjatywna i jesteśmy dumni, że możemy w niej uczestniczyć. Zastąpienie tornistra tabletem to rewolucja dla systemu edukacji, a warszawski program to jeden z tych pionierskich kroków, który ktoś musiał w Polsce postawić. Trzymamy kciuki za pełen sukces pilotażu – podkreśla Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Zastąpienie podręczników tabletem spowoduje, że waga plecaka spadnie niemalże do zera. Szacuje się, że obecnie nawet 80 procent uczniów ma wady kręgosłupa.

Dodaj komentarz